$
שוק ההון

עידו חג'ג' נכנס להשקעה בקנאביס: רוכש 12.9% מיו-ניבו

בעלי חברת הנדל"ן ישקיע 6 מיליון שקל בחברת הקנאביס הציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 51.5 מיליון שקל, תמורת 12.9% ממניות החברה. מחיר העסקה מגלם הנחה של 10% ממחיר המניה בשוק

צלי גרינברג 10:3505.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עידו חג'ג', בעלים משותף, דירקטור ומנכ"ל קבוצת חג'ג', משקיע יחד עם 2 חברים אישיים 6 מיליון שקל בחברת הקנאביס הציבורית יו ניבו תעשיות פרמצבטיות.

 

 

 

תמורת ההשקעה יקבלו הוא ושותפיו 12.9% ממניות החברה, נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 51.5 מיליון שקל, ולא יכהנו בה בשום תפקיד רשמי. מחיר העסקה מגלם הנחה של 10% על מחיר המניה לפי שווי של 46.5 מיליון שקל. חג'ג' עצמו ישקיע 3 מיליון שקל בחברה, ושני חבריו ישקיעו יחד גם הם 3 מיליון שקל.

 

עידו חג'ג' עידו חג'ג'

 

חג'ג' מספר ל"כלכליסט", כי "אני מאמין בתחום ורואה בו עתיד. אני בטוח שאוכל לתרום לחברה בעזרת קשריי האישיים, בין היתר, גם בחברות התרופות".

  

יו־ניבו מקימה מפעל בגודל 700 מ"ר המסוגל לספק עד 50 טון קנאביס בשנה, ויצטרף לשני המפעלים שכבר קיימים ופועלים כיום: המפעלים של B.O.L ושל פאנאקסיה, ועשוי לשבור את המחירים.

 

כיום קיימים בארץ רק שני מפעלים פעילים, שהגדול שבהם הוא המפעל של חברת B.O.L, שהחברה הבורסאית עמיר שיווק השקיעה בה, ועתידה להיות בעלת נתח של 24% ממנה. המפעל של BOL נמצא מחוץ לתחרות, כי הוא מייצר רק עבור עצמו, ועל פי דיווחי מנהליו אין בכוונת החברה לשרת אף חברה מגדלת אחרת מלבד עצמה.

 

אחריה נמצא מפעל בזלת, שטרם קיבל אישור לייצור ולכן אינו נספר במסגרת המפעלים הפעילים, ובכך התחרות העיקרית של יו ניבו תהיה עם המפעל של חברת פנאקסיה ישראל המתמזגת לתוך השלד הציבורי הרודיום, המייצרת כיום ל־7 מתוך 8 מגדלות הקנאביס הוותיקות בישראל.

 

יו ניבו האיצה את מערך פעילות הייצור שלה לאחר מעבר תיקון פקודת הסמים ב-25 לדצמבר 2018 בקריאה שנייה ושלישית בכנסת - שהסדיר את פעילות הקנאביס הרפואי בישראל ואיפשר את קידום הייצוא, ומנייתה זינקה מאז ב-74%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x