$
שוק ההון

הפד הותיר את הריבית ללא שינוי: "נהיה סבלניים עם הצעדים הבאים"

כצפוי - הבנק המרכזי בארה"ב הותיר את שיעור הריבית בטווח שבין 2.25% לבין 2.5%. ההחלטה התקבלה פה אחד, על רקע התמתנות האינפלציה ו"ההתפתחויות הפיננסיות האחרונות בכלכלה הגלובלית"

הבנק המרכזי בארה"ב, הפדרל ריזרב, הותיר היום (ד') כצפוי את שיעור הריבית במשק ללא שינוי בטווח שבין 2.25% לבין 2.5%.

 

בהודעה שהתלוותה להחלטה, שהתקבלה ברוב מוחלט, שלחו בכירי הבנק מסר מרגיע למשקיעים: "נהיה סבלניים עם הצעדים הבאים". בכירי הבנק ציינו כי ההחלטה הנוכחית התקבלה לאור ההתפתחויות הכלכליות השליליות ברחבי העולם.

 

בשבוע שעבר קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה העולמית, והעריכה כי היא תחווה השנה את הצמיחה הנמוכה ביותר זה 3 שנים. את תחזית הצמיחה שלה לארה"ב היא הותירה ללא שינוי על 2.5%, אך ציינה כי היא תרד ל-1.8% ב-2020.

 

"דברי הפד מצביעים על לקיחת צעד אחורנית מבחינת נרמול הריבית", אומר רונן מנחם, מנהל מחלק המחקר והאסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות, בהתייחסתו להחלטת הריבית.

 

עוד עולה מהודעתו של הפד כי הוא מרמז על מדיניות עתידית יונית יותר: מתאר את הצמיחה הכלכלית סולידית (חזקה, בהודעה הקודמת) ומציין כי אומדני שוק ההון לקצב האינפלציה ירדו, בחודשים האחרונים, אמירה שלא הופיעה בפעם הקודמת.

 

"כל השינויים מבשרים על העלאות ריבית הדרגתיות יותר בהמשך הדרך, התפתחות חיובית מבחינת שוקי איגרות החוב והמניות", מציין מנחם.

יו"ר הפדרל ריזרב - ג'רום פאוול יו"ר הפדרל ריזרב - ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x