שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

עילדב קופצת מאיי־ג'אמפ במחיר קרוב מאוד להשקעתה

חברת ההשקעות ואחד מבעלי השליטה בה ימכרו את אחזקתם המשותפת (46%) ברשת הטרמפולינות למייסד מיכאל דן סבה תמורת 6.6 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 07:4231.01.19

לאחר סכסוך משפטי רווי יצרים, שבמהלכו הורה ביהמ"ש בתחילת החודש לבעלי השליטה בחברת עילדב השקעות הציבורית לאפשר תשלום משכורות לעובדי רשת הטרמפולינות איי־ג'אמפ (iJump), הסתיימה אתמול הסאגה. עילדב יצאה מהשקעתה באיי־ג'אמפ לאחר קצת פחות משנה וחצי ומכרה אותה לאחד מבעלי הרשת המקוריים, מיכאל דן סבה, תמורת 6.6 מיליון שקל. המכירה מגיעה לאחר הליך התמחרות שהתנהל אתמול, ובסיומו הוחלט על מכירת אחזקותיה של עילדב ואחזקותיו של אבישי קוטליצקי, אחד מבעלי השליטה בעילדב, לסבה. עילדב וקוטליצקי החזיקו יחד ב־46% ממניות איי־ג'אמפ, כאשר חלקה של עילדב עמד על 30%.

 

רונן שטרנבך יו"ר ומנכ"ל חברת האחזקות עילדב רונן שטרנבך יו"ר ומנכ"ל חברת האחזקות עילדב

 

 

היחסים עלו על שרטון

את רשת איי־ג'אמפ הקימו סבה ואברהם דדיה ב־2015. השניים הכניסו את עילדב ואת קוטליצקי כשותפים ביוני 2017 תמורת 6.9 מיליון שקל, אך היחסים עלו על שרטון. ההשקעה, אם כן, חוסלה במחיר קרוב מאוד לזה ששילמה עילדב בתחילה.

 

בעסקה למכירת האחזקות הוחלט כי סבה ירכוש גם את הזכויות בהלוואות הבעלים שהעמידו עילדב וקוטליצקי בהיקף של 2.6 מיליון שקל, כשחלקה של החברה הוא 1.7 מיליון שקל. סבה העמיד מקדמה של מיליון שקל, ואת היתרה ישלם בכמה תשלומים עד סוף פברואר. המקדמה שהעמיד לא תושב לו, אם לא יעמוד בתנאי ההתמחרות, ובתרחיש כזה תהיה לעילדב ולקוטליצקי אופציה להשתלט על איי־ג'אמפ.

 

עילדב: המכירה לא תשפיע

לפי הערכות עילדב, המכירה לא צפויה להשפיע על רווחיותה באופן מהותי. לפי נתוני המחצית הראשונה של 2018, החברה רשמה הכנסות של 62.1 מיליון שקל, עלייה של 12.4% לעומת המחצית המקבילה. בשורה התחתונה רשמה עילדב הפסד בהיקף של 812 אלף שקל, קיטון מול הפסד של 2.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה. שווי השוק של עילדב השקעות עמד אתמול בתום המסחר על 46.6 מיליון שקל.

מטעם סבה ודדיה נמסר כי "כמייסדי איי־ג'אמפ אנו שמחים מאוד לשים את הפרק הזה מאחורינו, ומביטים אופטימיים מאוד לעבר העתיד".

 

את עילדב ייצגו עוה"ד נועה הבדלה ועמיחי טסלר ממשרד ברנע, ג'פה לנדה ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x