שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

פז למיטב דש: יש לכם כבר נציג, אין לכם זכות לדרוש את ביגר מטעמכם

במכתב תגובה חריף לטענותיהם של נוקד ומיטב דש על שיקולים זרים של "מינוי נוחות" לכאורה בהליך בחירת המועמדים לראשות פז, עונה החברה: "די להלך אימים. לא ניכנע ללחצים". מיטב דש: "זריית חול בעיני הציבור"בקרן נוקד של רועי ורמוס נערכים לאי הכללת אברהם ביגר במועמדים לדירקטוריון ויבחנו לדרוש הוספתו לרשימת המועמדים שיובאו לאסיפה הכללית

רחלי בינדמן 07:4231.01.19
יפעת פוגל, היועצת המשפטית של חברת פז, הודפת את טענות בית ההשקעות מיטב דש וקרן ההשקעות נוקד בדבר הליך הצעת המועמדים לתפקיד היו"ר הבא של פז, שמנוהל על ידי ועדה מתוך הדירקטוריון. במכתב שנשלח למנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, אילן רביב, ואליו מכותבים גם דירקטוריון פז, רשות ניירות
ערך והמנכ"ל יונה פוגל, נכללת רמיזה כי מיטב דש מנסים באופן פסול ובניגוד לתקנון פז, למנות דירקטור שני מטעמם לחברה (אברהם ביגר). זאת לאחר שעודד גילת שהוצע על ידיהם להתמנות כדירקטור חיצוני בפז נבחר רק לפני ארבעה חודשים.

 

לא לעקוף את הרגולציה

"בהתאם להוראות תקנון החברה והיתר השליטה, בעל מניות שדירקטור בחברה מונה לפי הצעתו, מנוע מהלציע מועמדים נוספים כל עוד הדירקטור שמונה לפי הצעתו ממשיך לכהן. מן הראוי כי לא ייעשה ניסיון לעקוף הוראות רגולציה ותקנון אלה — בין במישרין ובין בעקיפין". באוקטובר האחרון התפטר יו"ר פז יצחק עזר על רקע מתיחות עם המנכ"ל יונה פוגל, כשברקע טענות שהפנו משקיעים מוסדיים לפז לגבי שמרנות יתר לכאורה בניהול החברה. סמוך להתפטרות עזר מונו אליעזר שקדי ואריק שטיינברג כדירקטורים "הרגילים" היחידים בחברה (שאינם בלתי תלויים או דח"צים) והיחידים שיכולים להתמודד על תפקיד היו"ר. שטיינברג הודיע שאינו מעוניין בתפקיד, מה שהוביל לאישור אסיפת בעלי המניות של פז את הגדלת הדירקטוריון לעשרה, לדרישת מיטב דש. ועדה מתוך הדירקטוריון תמליץ בקרוב על שני מועמדים לתפקיד הדירקטור העשירי.

 

"ניסיון להלך אימים"

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", אתמול התברר למיטב דש ולקרן ההשקעות נוקד של רועי ורמוס כי הוועדה לא מתכננת להמליץ על ביגר. שני הגופים שלחו מכתבים חריפים לדירקטוריון ובו ניסו לרמוז כי הדח"צים שייכים למחנה המנכ"ל פוגל ומחפשים מועמדים אותם הגדירו כ"מינוי נוחות" לפוגל. "המכתב מנסה להטיל דופי בעבודת הוועדה, בתהליך שהיא מנהלת ובשיקולים העומדים לנגד עיניה, תוך ניסיון להשפיע על תוצאותיו ואולי אף להלך אימים על חברי הוועדה. גם במחיר של גרימת נזק לפז ולבעלי המניות" כותבת פוגל הן לנוקד והן למיטב דש ומוסיפה, "הוועדה נעדרת קשרים וזיקות לחברה או לנושאי המשרה בה. הוועדה מנהלת תהליך סדור, יסודי, אחראי, ענייני ומקצועי בשיתוף עם חברת ייעוץ חיצונית (חברת הייעוץ עמדה — ר"ב) לאיתור ומיון מועמדים לתפקיד דירקטור עשירי מתוך מודעות לכך שהנ"ל צפוי להיות אחד המועמדים לתפקיד היו"ר.הוועדה תמשיך לעשות את עבודתה ללא קשר ללחצים כאלה ואחרים" סיכמה.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לפי תקנון החברה כל מוסדי שמחזיק מעל 1% בפז שטרם נבחר מועמד מטעמו לדירקטוריון יכול לדרוש להוסיף את שמו של ביגר לרשימה כך שיכללו לבסוף 3 מועמדים על הכיסא.

ממיטב דש נמסר: "מיטב דש דוחה מכל וכל את טענות פז ורואה בהן נסיון ציני שלא יצלח לזרות חול בעיניי הציבור ורשויות הפיקוח. עמדתנו עקבית מראשית פעילותנו בנושא כשבראש מעיינינו שמירה על האינטרסים של מעל למיליון מלקוחותינו המחזיקים במניות פז בסכום של כחצי מיליארד שקל. לא נירתע מאיומים מרומזים ונמשיך לפעול בענייניות לחיזוק הממשל התאגידי בפז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x