שוק ההון

מסתמן: ועדת המינויים של דירקטוריון פז לא תמליץ על ביגר ליו"ר

הוועדה צפויה להמליץ לתפקיד על יו"ר בית החולים הדסה ארז מלצר; בכוונת בית ההשקעות מיטב-דש, כמו גם מוסדיים אחרים המחזיקים בפז, חברה הנסחרת ללא גרעין שליטה, להילחם בהחלטה

רחלי בינדמן 12:4229.01.19

אברהם ביגר, המנכ"ל המיתולוגי של פז, נמצא בדרך החוצה מהמירוץ על ראשות דירקטוריון פז. זאת למרות התמיכה לה זכה מבעל המניות הגדול בפז - בית ההשקעות מיטב-דש המחזיק ב-10% ממניות החברה.

 

 

 

לפי הערכות, ועדת המינויים של דירקטוריון פז החליטה שלא להציע את אברהם ביגר כמועמד לדירקטור בפז במסגרת המנדט שלה לבחור בשני מועמדים שיובאו בפני האסיפה הכללית שמהם אחד ייבחר לכהן כדירקטור עשירי. בכוונת בית ההשקעות מיטב-דש, כמו גם מוסדיים אחרים המחזיקים בפז, חברה הנסחרת ללא גרעין שליטה להילחם בהחלטה ולכן היא עוד עשויה להשתנות.

 

מלכתחילה הדרישה להוסיף דירקטור עשירי לפז על ידי שינוי תקנון החברה הגיע מבית ההשקעות מיטב-דש בניהולו של אילן רביב שרצה להציב מועמד נוסף לראשות הדירקטוריון שיתחרה באליעזר שקדי, דירקטור שמונה לפז לפני כחודשיים והיה המועמד היחיד לראשות הדירקטוריון לאחר התפטרותו בטריקת דלת של היו"ר הקודם יצחק עזר. בינתיים מכהן בפז בחודש האחרון יו"ר זמני - אריק שטיינברג שלא מתכוון להתמודד על התפקיד כקבוע.

 

במיטב-דש רצו להציב מועמד נוסף למול שקדי בטענה כי נדרש יו"ר דומיננטי שיהווה משקל נגד למנכ"ל הדומיננטי של פז יונה פוגל.

 

מי שיושב בוועדת המינויים של הדירקטוריון שאמור להמליץ על זהות שני דירקטורים שיתמודדו על הכיסא העשירי הם הדירקטורים החיצוניים בפז שמזוהים עם "מחנה פוגל" במחלוקות שהתחוללו בינו ובין היו"ר הקודם יצחק עזר. עודד גילת, הדח"צ הטרי שהומלץ על ידי מיטב-דש לא יושב בועדת המינויים.

 

משמאל: אברהם ביגר ואליעזר שקדי משמאל: אברהם ביגר ואליעזר שקדי צילום: רמי חכם, אוראל כהן

 

לפי הערכות, המועמד שהוועדה צפויה להמליץ הוא יו"ר בית החולים הדסה ארז מלצר.

 

פז נשלטת היום על ידי הגופים המוסדיים וכאשר הדירקטוריון מתעלם מבעל מניות כה משמעותי כמו מיטב-דש המבקש למנות את ביגר כדירקטור יש כאן כמובן טעם לפגם והוועדה תידרש להציג נימוקים טובים מאד מדוע בחרה מועמדים אחרים על פניו של ביגר על כל הניסיון והרקע שלו הן כיו"ר מכתשים אגן והן כיו"ר שופרסל.

בחודשים האחרונים קוראת יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה לגופים המוסדיים לגלות אקטיבזם ולהוביל מהלכים בחברות בהן הם משקיעים ואם מהלך כזה של מיטב-דש יחסם כך, זוהי כמובן תעודת עניות להשפעת המוסדיים בכל הקשור לממשל תאגידי.

 

מפז נמסר בתגובה: הוועדה טרם סיימה את עבודתה ואין המלצות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x