שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

דיווח שוטף

בורסת ת"א: סלקום איבדה 3.3% מערכה, הבנקים בלטו לחיוב

המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.3%; מדד הבנקים קפץ ב-1% בהובלת לאומי ופועלים; הנהלת חברת הסלולר הודיעה אתמול כי בגלל ההפסדים היא צפויה לפטר כ-5% מכוח האדם בחברה; הראל: "בנק ישראל לא יעלה את הריבית בחודשים הקרובים"

כתבי שוק ההון 17:2722.01.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - יום המסחר המנומנם בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שערים במדדים המובילים - ת"א 35 ות"א 125 נסוגו ב-0.3%. חברת הסלולר סלקום ריכזה עניין רב על רקע הצהרותיה של הנהלת החברה כי בעקבות הפסדיה היא נאלצת לפטר כ-5% מכוח העבודה בחברה. מניית סלקום איבדה 3.3% במחזור גדול פי 3 מהממוצע - 12 מיליון שקל. מי שבלטו לחיוב במסחר היו מניות הבנקים כאשר מדד הסקטור עלה ב-1%. לאומי ופועלים הובילו את המגמה עם עליות של עד 1.3%. מחוץ למדדים בלטה כלל ביוטנולוגיה שזינקה ב-5.5% לאחר דיווח של החברה המוחזקת מדיוונד על הצלחה בניסוי קליני.

 

 צילום: בלומברג

 

16:30 - קומפיוג'ן, חברה בשלבים קליניים לאימונותרפיה של סרטן ומובילה בגילוי חישובי של מטרות תרופתיות, הודיעה על פרסום של נתונים פרה-קליניים שמדגימים את התפקיד של PVRIG כחלבון בקרה חדש של מערכת החיסון ואת הפוטנציאל של COM701, נוגדן ראשון מסוגו שפותח על-ידי קומפיוג'ן שמעכב את פעילות PVRIG, לשמש כאימונותרפיה יעילה לסרטן. הממצאים פוסרמו בשני מאמרים ב-Cancer Immunology Research, כתב עת מדעי של האגודה האמריקנית לחקר הסרטן.

 

16:00 - פלוריסטם מדווחה על שיתוף פעולה עם משרד הביטחון בתחום הטיפול בכוויות. הפרויקט זכה במענק משותף מטעם משרד הביטחון והרשות לחדשנות והמענק שניתן יתמוך במחקרים שיבחנו את ההשפעות שיש לתאי PLX על זירוז ריפוי הכוויה.

 

13:45 - כלכלני הראל: "החלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל התקבלה פה אחד. חברי הועדה סבורים שלירידות החדות בשווקים הפיננסים בשבועות עד להודעה תהיה השפעה מועטה על הכלכלה המקומית, אך יש סיכון גבוה יותר שבמידה והירידות ימשכו הם יפגעו במקורות המימון של חברות, במיוחד בענף ההיי-טק. חברי הועדה סבורים שהסיכון העיקרי למשק נובע מחו"ל, בשל אובדן המומנטום של הכלכלה העולמית בעיקר מכיוון אירופה ויפן, לצד אי הוודאות של השלכות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. לגבי האינפלציה חברי הועדה חלוקים בדעתם; חלקם סבורים שהעלייה באינפלציה מאבדת מומנטום בשל חוזקו של השקל לצד הירידות החדות במחירי האנרגיה. מנגד, אחרים חושבים שהעלייה המהירה בשכר תוביל בסופו של דבר לעליית מחירים. בסיכומו של דבר, הפרסום לא משנה את הערכנו לגבי הריבית: בשל הקו המתון שנקט נגיד בנק ישראל במסיבת העיתונאים האחרונה, האינפלציה הנמוכה מהיעד והתחזקות השקל אנו לא צופים עלייה בריבית בחודשים הקרובים".

 

12:45 - קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, תקים את הרחבת מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן (שפכי גוש דן) תמורת כ-605 מיליון שקל. הפרויקט צפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2019, לתקופת ביצוע של כ– 40 חודשים.

 

הרחבת קיבולת השפכים של מכון השפד"ן הינו פרויקט הנדסי עצום שמטרתו להכשיר את יכולותיו של מכון השפכים של גוש דן לגידול הצפוי באוכלוסיה (המוערך בכ-1% בשנה). במסגרת הפרויקט, הקיבולת היומית של המכון תגדל מ-400,000 מ"ק יומי ל-480,000 מ"ק יומי. העבודות משתרעות על שטח של 200 דונמים ומבטיחות שגם ב-20 שנים הבאות יוכל איגודן להעניק מענה מקצועי ואיכותי ולאפשר את גידולו הטבעי של הגוש. בניית פרויקט זה תאפשר בעתיד להשבית את אחד המודולים הקיימים, שדרוגם ושיקומם. 

 

איתמר דויטשר אלקטרה איתמר דויטשר אלקטרה

 

11:50 - הבנקים בולטים לחיוב: מדד הסקטור עולה ב-1% בהובלת בנק הפועלים שמוסיף 1.2% לערכו.

 

11:10 - מניית סלקום ממשיכה לרדת גם היום ומאבדת במסחר 2.5% מערכה (אתמול ירדה ב-0.3%). הרקע למגמה השלילית: הנהלת החברה הודיעה אתמול כי היא צפויה לצאת למהלך פיטורים נרחב הכולל פיטורים של בין 200 ל-250 עובדים - 5% מכוח האדם בחברה.

 

אסיפת חירום של עובדי סלקום ב נתניה אסיפת חירום של עובדי סלקום ב נתניה

 

11:00 - קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל (Generation Capital) פרסמה אמש תשקיף להנפקה ראשונה של מניות לציבור (IPO) בבורסה בתל-אביב. בכוונת ג'נריישן קפיטל להפוך לקרן הסחירה הראשונה בישראל, באמצעותה יוכל ציבור המשקיעים להשקיע בתחומי התשתיות והאנרגיה בדגש על השוק המקומי.

 

9:50 - הבורסה בתל אביב פותחת את המסחר בירידות - ביום השני ברציפות. ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%. מניית IFF מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה ומאבדת 0.8%, בזק נחלשת ב-1.1%, אינטרנט זהב ובי-קום יורדות במתינות ב-0.4% ו-0.2% בהתאמה. אמות מובילה את ת"א 35 ומוסיפה לערכה 0.4%, הראל השקעות סוגרת את המדד ורושמת ירידה של 1.5%.

07:25 - על רקע המסחר השלילי בשווקי אסיה וחזרתן של הבורסות המובילות בוול סטריט מהחופשה, הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר.

 

אתמול, הבורסה באחוזת בית ננעלה באדום כאשר המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.3%, מדד הבנקים מחק 1.1%. סלקום נסוגה ב-1.7% אחרי שהודיעה על פיטורים, בי־קום מחקה 11.4% אחרי גיוס הון, אינטרנט זהב ירדה ב-3.4%.

 

"רמות המחירים היחסיות באג"ח הקונצרניות המקומיות מהוות נק' כניסה נוחה וישנן לא מעט הזדמנויות לאחר הירידות של חודש דצמבר", כותבים כלכלני הראל פיננסים בסקירתם השבועית. לדבריהם, עדיף להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים.

 

לגבי תיק ההשקעות הם ממליצים לשמור על מבנה תיק מפוזר "פשוט ונורמלי" שמכיל את כל האפיקים: אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורג, מניות בארץ, מניות בחו"ל וגם מט"ח כדי לאזן את התנודתיות. "לא מתאים לנסות ולהמר על רכיב אחד בודד", כתבו.

 

 

 צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x