$
שוק ההון

מנכ"ל חברת ההשקעות הגדולה בעולם: "שוק המניות הגיע לתחתית"

עם זאת, מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק סבור כי השוק ישוב לעלות רק אם המחלוקות בין סין וארה"ב בנוגע להסכמי הסחר יגיעו לכדי פתרון: "המצב הנוכחי יצר חוסר ודאות אצל המשקיעים"

שירות כלכליסט 11:3317.01.19

"שוק המניות הגיע כנראה לתחתית ואין לו עוד מקום לרדת", כך אמר לארי פינק, מנכ"ל חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם בלאקרוק (BlackRock), בראיון ל-CNBC. עם זאת, לדבריו, "על מנת שהשוק ישוב לעלות ארה"ב צריכה לפתור את העניין עם סין בנוגע להסכמי הסחר".

 

 

פינק הוסיף כי אם המחלוקות בין המעצמות היו נפתרות "היינו רואים סנטימנט השקעה חיובי שהיה מצית מחדש גל של עליות". בהתייחסותו לתנודתיות שהפכה להיות דומיננטית בשוקי ההון הגלובלים בתקופה האחרונה אמר פינק ש"פתרון היה מפחית את המתח בשווקים בצורה משמעותית ובתוך כך את התנודתיות".

 

"המצב הנוכחי יצר חוסר ודאות אצל המשקיעים ומעבר לכך הוא מעכב את ההתרחבות הכלכלית של הכלכלות הגדולות בעולם", הוסיף. דברי פינק הגיעו אחרי פרסום הדוח הכספי של חברת ההשקעות האמריקאית שהצביע כי נכסיה ירדו ב-5% במהלך הרבעון הרביעי (לעומת הרבעון המקביל אשתקד) - זאת בעקבות פידיונות שהגיעו לאחר הירידות החדות בשווקים בדצמבר האחרון.

 

נכסיה של בלאקרוק הסתכמו ב-5.98 טריליון דולר. מדובר גם בירידה של 7% לעומת הרבעון הקודם. בשוק ציפו לירידה מתונה יותר. הרווח הנקי של החברה הסתכם במהלך השנה שחלפה ב-927 מיליון דולר, או 5.78 דולר למניה. האנליסטים ציפו כי החברה מניו יורק תדווח על רווח של 6.27 דולר למניה.

 

הרווחים ירדו מ-2.3 מיליארד דולר, או 14.01 דולר למניה, שנה קודם לכן. לאחרונה דיווחה החברה כי מתכננת לקצץ בכ-3% מכוח העבודה שלה המונה למעלה מ-14,000 איש.

 

מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק מנכ"ל בלאקרוק לארי פינק צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x