$
שוק ההון

אלפי שערי עיתונים בעולם: הסוחר האלמוני שמסמן את הכיוון של וול סטריט

בסוף 2018 התחזיות לגבי השנה החדשה היו קודרות, אך מאז המגמה התהפכה. הדרך הכי מיוחדת לצפות במגמות של השווקים, היא הבעות הפנים של פיטר טוכמן, סוחר ברצפת המסחר של בורסת ניו יורק, שנהפך לכוכב

חזי שטרנליכט 12:2215.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עברו כשבועיים מאז שסוחרי וול סטריט שבו מחופשת החג, ונראה ש־2019 מתפתחת בכיוון הפוך לתחזיות המוקדמות, ולמערבולת שליוותה את סוף 2018. דצמבר היה החודש הגרוע מאז השפל הגדול בשנות השלושים של המאה הקודמת.

 

היה נדמה שוול סטריט עומדת לרקוח את המתכונת המוכרת: מערבולת של מפולות, אנשים מיואשים, מכירות, מסכים אדומים. תשאלו את פיטר טוכמן. הסוחר הכי מצולם בוול סטריט, שכל פעם נדרש לעטות על פניו הבעה חדשה שתצליח לתאר את מה שקורה בשווקים. לא נוריאל רוביני, לא הגורו התורן מג'יי.פי מורגן וגם לא המומחית של גולדמן סאקס. טוכמן הוא הפרצוף שראיתם הכי הרבה פעמים בתמונות, אבל מעולם לא ידעתם מה שמו.

       

   צילומים: אי.פי, בלומברג, רויטרס

 

        

טוכמן (61) שמככב בכתבות מוול סטריט, הוא סוחר ברצפת המסחר בבורסת ניו יורק, ועובד עבור חברת הברוקרים הפרטית קוונטום סקיוריטיז. ניתן לראותו חוגג את העליות, או מייצר הבעה דרמטית כשהשווקים יורדים.

 

   צילומים: אי.פי, בלומברג, רויטרס

 

            

באחרונה פרסם "גרדיאן" הבריטי כתבה עליו, שבה תואר כמי שהופיע בשערי העתונים הכלכליים בעולם אלפי פעמים. מי שרוצה לדעת לאן הולכות המניות יקבל מבול של תחזיות, עם סתירות פנימיות והרבה אפשרויות פתוחות - אבל בסוף ייזכר הסוחר היהודי מבורסת ניו יורק המגלגל עיניו אל השמיים, נותן חיוך מדושן אל המצלמה או פשוט צוחק כל הדרך אל התמונה.

 

לפי "גרדיאן", יש בניו יורק בובות קטנות עם דמותו וההבעה המפורסמת שלו, ולו עצמו יש ליין של כובעים ואביזרים לצילומים. טוכמן, בן לניצולי שואה, החל את דרכו בבורסה לפני 34 שנה.

 

כל התחזיות, האקסלים המנומקים, המודלים, הרובוטים שמאחוריהם, הפוזציות שנתפרות בחשאי - כל אלה ידועים. מה מהם יפיל את הבורסות? מה יהפוך את המגמה או יחזק אותה? ומה בכלל המגמה? השווקים יורדים, עולים או מדשדשים? את כל אלה ניתן רק לנחש. לכל השאר - יש את הפנים של פיטר טוכמן.

 

 

    צילומים: אי.פי, בלומברג, רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x