$
שוק ההון

יום לאחר שהמנכ"לית התפטרה: חברת החשמל של קליפורניה נערכת לפשיטת רגל

החברה הודיעה כי תגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, בשל הקשיים הפיננסיים אליה נקלעה - זאת לנוכח פעילותה לכיבוי שריפות הענק שפשטו בקליפורניה

שירות כלכליסט 15:3114.01.19
חברת PG&E המספקת שירותי חשמל וגז טבעי למיליוני לקוחות בקליפורניה הודיעה כי תגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11). ההודעה מגיעה יום לאחר התפטרות המנכ"לית, בשל הקשיים הפיננסיים אליה נקלעה לנוכח מעורבותה בשריפות הענק שפשטו בקליפורניה.

 

 

החברה הודיעה כי תגיש את הבקשה בסביבות ה-29 בינואר, זאת מכיוון שלפי החוק חברות מחויבות לתת התראה של 15 יום למדינה לפני הגשת צ'אפטר 11.

המהלך מגיע לאחר שהחברה עומדת בפני הוצאות פוטנציאליות של מיליארדי דולרים בעקבות השריפות שפגעו במדינה בנובמבר.

 

הציוד של החברה נחשב כאחראי לפריצתן של חלק מהשריפות בחודשים האחרונות, ביניהן השריפה שמחקה את העיירה פרדייז וגרמה למותם של 86 אנשים. בעקבות זאת, עומדת החברה בפני תביעות, חקירות ממשלתיות ועלויות נוספות הנובעות גם מהשריפות שפרצו ב-2017 שעלולות לעמוד על 30 מיליארד דולר.

 

שריפות הענק בקליפורניה שריפות הענק בקליפורניה צילום: EPA

 

החברה מסרה עוד כי להליכי פשיטת הרגל לא אמורות להיות השפעות על שירותי החשמל והגז הטבעי שהיא מספקת. כמו כן, ב-PG&E טענו כי בכוונתן להמשיך ולעבוד עם הרגולטורים, קובעי המדיניות ובעלי עניין למציאת דרכים לספק משלוחים בטוחים של גז טבעי וחשמל ללקוחות.

 

אתמול הודיעה המנכ"לית גיישה וויליאמס על התפטרותה. היא תוחלף על ידי ג'ון סימון, מזכ"ל החברה הנוכחי שישמש כמנכ"ל זמני. וויליאמס מונתה לתפקיד במרץ 2017. "בעוד שאנחנו מתקדמים כחברה בנושאי בטיחות ובתחומים אחרי, הדירקטוריון מודע לאתגרים העצומים שממשיכים לעמוד בפני החברה", מסר היו"ר ריצ'רד קלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x