$
בורסת ת"א

אריסון לפועלים: אין הבדל ביני לבעלי מניות אחרים בכל הנוגע לחלוקת מניות ישראכרט

מכיוון שאינה עוד מוגדרת כבעלת שליטה, אם הבנק יחליט לבצע חלוקה בעין של המניות ובכך להפוך את ישראכרט לציבורית - לא תהיה זאת עסקת בעלי עניין; אריסון מבהירה כי במקרה של חלוקה אין לה שום כוונה להחזיק במניות ישראכרט והיא תפעל למכירתן בבורסה

רחלי בינדמן 10:1009.01.19

שרי אריסון סוללת את הדרך לבנק הפועלים, אם כך יחליט לבסוף, לחלוקת מניות ישראכרט כדיבידנד בעין לבעלי מניותיו - תהליך שיוביל למעשה להנפקת ישראכרט בבורסה.  

עורכי הדין מטעם אריסון ממשרד גרוס (GKH) שלח מכתב לבנק לפיו על רקע ההתפתחויות שהתרחשו לאחרונה - והודעתה של אריסון על כוונתה להפסיק להיות בעלת שליטה בפועלים. לנוכח יציאתה משליטה, המכתב הקודם ששלחה לבנק בעניין חלוקה אפשרית בעין של מניות ישראכרט כבר אינו רלוונטי.

 

הבנק פנה לרשות ניירות ערך בבקשה שתקבע כי שאם עסקה כזו אכן תצא לפועל היא לא תוגדר כעסקת בעלי עניין. פועלים תמך את הבקשה במכתב ששלחה לו אריסון לפיו אין לה כוונה לשלוט בישראכרט לאחר החלוקה בעין והיא תמכור את המניות שלה בבורסה, וכמו כן אם תקבל פרמיית מכירה היא תדאג שגם יתר בעלי המניות יהנו מאותה פרמיה.

 

אלא שכעת אריסון מבהירה כי המכתב האמור אינו רלוונטי יותר, שכן היא כבר לא מוגדרת כבעלת שליטה וממילא לא מדובר בעסקת בעלי עניין. בהיעדר שליטה, אריסון גם לא אמורה ליהנות מפרמיית מכירה של מניות ישראכרט. למען הסר ספק מבהירה אריסון כי אין לה שום כוונה להחזיק במניות ישראכרט אם יחולקו לה והיא תפעל למכירתן בבורסה.

 

עד 2020 בנק הפועלים חייב למכור את השליטה בישראכרט כאשר הכיוון המוביל בשלב זה הוא הנפקה בבורסה שיכולה להתבצע גם דרך חלוקת דיבידנד בעין של המניות לבעלי מניות הבנק.

 

 

שרי אריסון שרי אריסון

בטל שלח
    לכל התגובות
    x