$
שוק ההון

דסק"ש בדרך לבקש היתר שליטה בכלל ביטוח

החברה־האחות אי.די.בי פתוח מכרה 4.5% מכלל ונותרה עם 25.3% - הרף המינימלי שמאפשר בקשת היתר ללא הצעת רכש

גולן חזני 07:4103.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין רוצה היתר שליטה בכלל ביטוח, ובחברה החלו להכין את הבקשה לפיקוח. שלשום החברה האחות אי.די.בי פתוח מכרה בשוק 4.5% מכלל, כדרישת הפיקוח, תמורת 127 מיליון שקל.

 

המניות נמכרו בהנחה של כ־5% על מחיר הסגירה אתמול בבורסה. מניית כלל ירדה בכ־4% אתמול (רביעי). 

       

מימין: בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין ויו"ר כלל ביטוח דני נוה מימין: בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין ויו"ר כלל ביטוח דני נוה צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

אי.די.בי נותרה עם 25.3% מכלל - האחזקה המינימלית שמאפשרת לה לבקש היתר שליטה בלי הצעת רכש; היא עשויה לרדת מכך בעוד ארבעה חודשים, במכירת המנה הבאה, אם עסקת בעלי העניין בדסק"ש לא תעבור. במסגרת עסקה זו, שמתכנן אלשטיין, אי.די.בי תמכור את יתרת מניותיה בכלל לדסק"ש. לכך נדרשת הסכמה של מחזיקי אג"ח אי.די.בי ושל בעלי מניות המיעוט בדסק"ש.

 

ועדות פנימיות שהוקמו בשתי החברות נדרשות לאשר את רכישת המניות ולהגיע לתמחור הוגן של העסקה עבורן. דסק"ש תצטרך לשלם פרמיה עבור מניות כלל, ששוויה ירד לאחרונה.

 

העסקה טעונה גם אישור של ראש רשות שוק ההון משה ברקת, שאמור לבחון את כשירותו הפיננסית של אלשטיין ואת דסק"ש. ברקת הפגין קשיחות כלפי אי.די.בי כשהורה לה למכור את המניות בשוק. זאת בניגוד לקודמתו דורית סלינגר, שהתירה לאי.די.בי למכור מניות כלל ביטוח במנות של 5% ובעסקאות החלף, שמאפשרות לחברה ליהנות מאפסייד במניה ולבצע בהמשך עסקה הפוכה במחיר מוסכם מראש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x