$
בורסת ת"א

ההסדר באפריקה ישראל לקראת פיצוץ? בן משה דורש את הפיקדון בחזרה

בן משה הודיע לנציגות מחזיקי האג"ח של החברה כי הוא דורש את הפיקדון, בסך 90 מיליון שקל; זאת לאחר שבסוף השבוע נכשל ניסיון גישור בין הצדדים

גולן חזני 18:3630.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דרמה בהסדר החוב באפריקה ישראל. ל"כלכליסט נודע" כי מוטי בן משה הודיע לפני שעה קלה לנציגות מחזיקי האג"ח של החברה כי הוא דורש את הפיקדון שלו להסדר, בסך 90 מיליון שקל, בחזרה. ניסיון גישור בין הצדדים נכשל בסוף השבוע. משמעות הדרישה היא שההסדר התפוצץ.

המכתב של בן משה באמצעות חברת אקסטרה שבבעלותו, הגיע לאחר התכתשות מילולית בין הנציגות לבין בן משה. לפי המכתב של בן משה, "היות והמחזיקים בחרו להביא את הליך הגישור בין הצדדים לסיום, והודיעו לחברה לא להיות יותר בשום קשר עם בן משה, והיות והתנאים המתלים לא מולאו עד ה-13 בדצמבר, נבקש להשיב לחנו את הפיקדון מיידית". בן משה אומר שישמח להמשיך בגישור.

 

בן משה הודיע כי הוא מאריך את התקופה עד לקיום התנאים המתלים בהסדר, שהיו אמורים להיות ב-13 בדצמבר, ל-31 בינואר, אבל מחזיקי האג"ח דרשו ממנו 15 מיליון שקל ריבית עבור התקופה. בן משה ראה בדרישה נסיגה מההסדר הקיים, ועתה הוא "שובר את הכלים" ודורש את הפיקדון.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

הנציגות והנאמנים זימנו אסיפה ללא התכנסות ליום שלישי הקרוב בה יצביעו המחזיקים אם להאריך את מועד הכניסה לתוקף של ההסדר, כלומר בכפוף לתנאים המתלים, ב-31 בינואר. זוהי נסיגה לכאורה מהדרישה הראשונית של ריבית והגדלת הפיקדון ע"י בן משה, והדבר נעשה בעיקר כדי שלמחזיקים תהיה עמדת כוח בחילוט הפיקדון. עם זאת ייתכן גם שהנציגות נבהלה מהמכתב של בן משה.

 

זו כנראה הסיבה שבן משה מיהר לשלוח את המכתב בו הוא דורש את הפיקדון. כלומר: הסדר אפריקה בטל מבחינתו - לדבריו, באשמת הנציגות - והוא דורש את הפיקדון. המחזיקים לא צפויים למהר לתת לו את הפיקדון בחזרה והנושא צפוי להגיע להכרעה משפטית בפני השופט איתן אורנשטיין.

 

עתה יהיה מעניין לראות האם בהצבעה ביום שלישי יוחלט להאריך את השלמת העסקה עד סוף ינואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x