שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בתוך שלוש שנים: הארגון החברתי עוגן העניק הלוואות ללא ריבית בסך 200 מיליון ש'

בחברה מסבירים את התופעה בין היתר במחויבות שנרקמת בין הלקוח לארגון כתוצאה מהידיעה כי מדובר באשראי חברתי שמגויס מהציבור

גולן חזני 16:5624.12.18

הארגון הפיננסי החברתי עוגן, חושף כי חילק בשלוש השנים האחרונות 200 מיליון שקל בהלוואות ללא ריבית. ככל הידוע מדובר בסכום הגדול ביותר שחילק גוף חברתי שאיננו למטורת רווח – בהלוואות.

 

 

בשנה האחרונה עמד היקף ההלוואות שנתן הארגון על 56 מיליון שקל מהסכום. הסיכון בהלוואות אלה נחשב לנמוך והיקף החובות האבודים עומד על פחות מאחוז, כ-0.7%, נתון החובות האבודים הנמוך ביותר בין כלל הגופים הפיננסים בישראל. ב'עוגן' מסבירים את התופעה בין היתר במחויבות שנרקמת בין הלקוח לארגון כתוצאה מהידיעה כי מדובר באשראי חברתי שמגויס מהציבור.

 

משקי הבית היו הצרכנים המרכזיים בהלוואות כשכל הלוואה עמדה על סך של עד 30 אלף שקל. השנה החלה עוגן להפעיל תכנית בשם 'עוגן לבית', אשר עוסק בלווי פיננסי וייעוץ חינמי לישראלים המעוניינים לרכוש דירה ראשונה. התוכנית, אשר הוקמה במטרה לעזור לישראלים לצאת משוק השכירות ולמצות את יכולותיהם לרכוש דירה ראשונה, קיימה פרוייקט משותף עם משרד ראש הממשלה ומשרד השיכון במסגרתו ליוותה כ-200 משפחות יוצאי אתיופיה לרכישת דירה.

 

עוגן מנוהלת ע"י שגיא בלשה וב-2019 היא מתכוונת להקים קרן להלוואות בריבית נמוכה שתלווה עסקים קטנים. זאת במקביל לפעילות הנוכחית של ההלוואות לפרטיים ללא ריבית.

 

שגיא בלשה - עוגן שגיא בלשה - עוגן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x