שוק ההון

יצרנית מרלבורו רוכשת 35% מג'ול תמורת 12.8 מיליארד דולר

לאחר שמוקדם יותר החודש השקיעה קבוצת אלטריה 1.8 מיליארד דולר ביצרנית קנאביס, ממשיכה החברה בנסיונותיה לגוון את הפעילות שלה ולהתרחק משוק הסיגריות. אלטריה תוסיף קופונים לקניית סיגריות של ג'ול לאריזות מלבורו, ולמותגים האחרים שבבעלותה

שירות כלכליסט 15:0820.12.18

אלטריה גרופ (Altria Group), שבבעלותה מותג הסיגריות מרלבורו, אישרה כי בכוונתה להשקיע 12.8 מיליארד דולר בסטארטאפ הסיגריות האלקטרוניות ג'ול לבס (Juul Labs). ההשקעה תעניק לה אחזקה של 35% בחברה, ששווייה מוערך ב-38 מיליארד דולר.

  

 

 צילום: בלומברג

 

 

"אנחנו נוקטים בפעולות משמעותיות כדי להתכונן לעתיד בו מעשנים בוגרים יבחרו באופן גורף מוצרים אלקטרונים לא דליקים על פני סיגריות, ולכן משקיעים 12.8 מיליארד דולר בג'ול", מסר מנכ"ל אלטריה, הווארד ווילארד. "אנחנו מאמינים שהעבודה עם ג'ול לזירוז המשימה שלה תיטיב בטווח הארוך עם המעשנים ובעלי המניות שלנו".

 

ג'ול חולשת על 75% משוק הסיגריות האלקטרוניות, כאשר עיקר הצמיחה שלה התרחשה בשנה האחרונה. לפי מקורבים, הכנסותיה עומדות על 1.5 מיליארד דולר.

 

על פי תנאי העסקה, אלטריה תוסיף קופונים לקניית סיגריות של ג'ול לאריזות מלבורו, ולמותגים האחרים שבבעלותה. היא גם תפנה לה חלק מהמקום על המדפים בחנויות.

 

יש לציין כי מוקדם יותר החודש הודיעה אלטריה כי תשקיע 1.8 מיליארד דולר ביצרנית הקנאביס הקנדית קרונוס. פעילותה של החברה לאחרונה קשורה, ככל הנראה, לירידה בעישון סיגריות בארה"ב, כאשר שיעור העישון בקרב מבוגרים עמד ב-2017 על 14% - הנתון הנמוך ביותר אי פעם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x