$
שוק ההון

בהתאם לדיווחים: סטרווד הודיעה על תוכנית רכישה עצמית של האג"ח הישראליות

אחרי שהאג"ח שלה החלה להיסחר ב"תשואת זבל": חברת הנדל"ן של ברי שטרלינכט הכריזה על תכנית רכישה בהיקף של עד 150 מיליון שקל - מתוך סדרה בהיקף של 910 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 17:4019.12.18

חברת סטרווד ווסט, זרוע הקניונים של הקבצה של ברי שטרנליכט, מסתערת על המשקיעים הישראלים ולפי שעה נרשמת תגובה חיובית בשוק. החברה דיווחה היום (ד') על תוכנית רכישה עצמית של אגרות חוב בהיקף של עד 40 מיליון דולר והאג"ח מטפסות בכ-1.6% אחר הצהריים ונסחרות בתשואה לפדיון של 22.9%. לחברה סדרה בודדה של אג"ח (א') בהיקף של 910 מיליון שקל שנסחרת בשוק המקומי.

 

בשבוע שעבר דיווחנו ב"כלכליסט" כי בסטרווד שוקלים לבצע רכישה חוזרת של אגרות חוב. החברה אף הוציאה דיווח מיוחד מוקדם יותר השבוע בוא היא מציינת כי אין ודאות שתצא בתוכנית זו, אך אישרה כי היא שוקלת אותה. בין הנימוקים של דירקטוריון החברה לביצוע הרכישות עולה כי לחברה מקורות מזומנים לביצוע התוכנית, מדובר בחלופה ראויה לכספי החברה, רכישת האג"ח של החברה צפויה להשיא לה תשואה חיובית ולהערכת הדירקטוריון הרכישה לא תפגע באמות המידה הפיננסיות של החברה. אגרת החוב של סטרווד מדורגת A על ידי מעלות S&P באופק דירוג יציב.

 

כמו כן, בימים אלה מתקיים סיור משקיעים נרחב ביותר בקניונים של סטרווד בארה"ב. קרוב ל-30 נציגים של גופי השקעות ומוסדיים מסתובבים בין הקניונים של החברה בארה"ב. מדובר במהלך שמצטרף לשיחות ועידה מפורטות שקיימה ההנהלה עם השוק לאחר הדו"חות הכספיים ברבעון השני ולאחרונה לאחר הרבעון השלישי.

 

בשיחה האחרונה, המשקיעים לא יצאו בתחושה "רגועה", משום שלנוכח המשבר בתחום הקניונים בארה"ב, המנכ"ל של סטרווד מייקל פול גלימצ'ר העריך כי התקופה הקרובה עדיין צפויה מורכבת עבור החברה וכי היא מחפשת שוכרים "לא קונבנציונליים" לקניונים במקום שוכרים שעוזבים, לדוגמת רשת סירס שקרסה.

 

ברי שטרנליכט ברי שטרנליכט צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x