$
שוק ההון

לפני המיזוג: תפן חתכה את שווי פעילות הקנאביס ב-40% - בעקבות דרישת הרשות

החברה פרסמה הערכת שווי מעודכנת שחתכה את שווי החברה ל-132.4 מיליון שקל - לעומת השווי המקורי אותו הציגה החברה, שעמד על 215 מיליון שקל; הסיבה: שיעור היוון גבוה מידי לפעילות העתידית של החברה

צלי גרינברג 12:1618.12.18
חברת הקנאביס הבורסאית תפןהוציאה אתמול (ב') זימון מתוקן לאסיפת בעלי מניות ונושים בו היא מבקשת מהם לאשר לה בחמישי הקרוב להכניס פעילות קנאביס לחברה. הזימון תוקן בעקבות דרישות הרשות לניירות ערך לתיקונים ותוספות במידע שהציגה החברה.

 

התיקונים כללו הוספת הערכת שווי מעודכנת שחתכה את שווי החברה (לאחר המיזוג) ב-40% לשווי מעודכן של 132.4 מיליון שקל לעומת השווי המקורי אותו הציגה החברה, שעמד על 215 מיליון שקל.

 

עיקר השינוי חל בעקבות שינוי אחוזי ההיוון מ-11.3% לעד 18.6% בטווח התחזית שהציגה החברה לשלוש השנים הבאות ועד 20.1% לטווח הארוך יותר.

 

מקורבים לחברה ציינו, כי ירידת שווי החברה נובע אך ורק משינויי אחוזי ההיוון שהחברה נדרשה להם וכי למרות השינוי החברה עדיין בשווי הגבוה משמעותית מחברות קנאביס אחרות בישראל. גורמים בשוק הקנאביס מסרו, כי בשל רצונה של החברה להוציא פעילותה לדרך היא עושה כל שביכולתה כדי להיענות לדרישות הרשויות.

 

חממת גידול קנאביס חממת גידול קנאביס צילום: Pavlina Schultz

 

סיכונים נוספים שעלו בזימון והשפיעו על הערכת השווי היו "סיכוני רגולציה" שונים ובמסגרתם: אי קבלת היתרים מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), אי אישור הייצוא מישראל, שינויים רגולטוריים שיפגעו ביכולת הגידול או המכירה, וסיכוני שוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x