$
שוק ההון

ניתוח כלכליסט

בדקו - מה עשתה קרן ההשתלמות שלכם בנובמבר?

אחרי הירידות של אוקטובר, קרנות ההשתלמות חוו תיקון בנובמבר, מלבד הקרן של אלטשולר שחם, שהציגה את התשואה הנמוכה ביותר, -0.1%. פסגות מובילה עם תשואה של 0.56%

צלי גרינברג 14:4918.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נובמבר החזיר את קרנות ההשתלמות לתשואה חיובית מלבד קרן אחת - זו של אלטשולר שחם, שגם בחודש זה רשמה תשואה שלילית, של 0.1%. המובילה בנובמבר היא הקרן של בית ההשקעות פסגות, שהשיאה עבור החוסכים שלה את התשואה הגבוהה ביותר, 0.56%.

 

שנייה במובילות התשואות ניצבת הקרן של מיטב דש, שהשיאה 0.51% בנובמבר ו־2.02% מתחילת השנה. אחריהן הגיעו הקרנות של מנורה ושל הלמן אלדובי, שתיהן רשמו תשואה של 0.48% בחודש החולף.

 

מלבד אלטשולר שחם, בתחתית טבלת התשואות ביולי ממוקמת הקרן של בית ההשקעות אנליסט עם תשואה של 0.12% בנובמבר. אקסלנס השיאה יותר עם 0.25%.

 

 

"משקל גבוה להשקעות בישראל סייע בנובמבר"

"נובמבר היה חודש תנודתי ומלבד אירופה, ברוב שוקי העולם נרשמו עליות. מנגד רוב מדדי איגרות החוב הציגו תשואות שליליות", אמר תמיר פרדר, סמנכ"ל השקעות בפסגות. "הסביבה הכלכלית הפכה למורכבת יותר, כי הריבית כבר לא אפסית והיא בתוואי עלייה", ציין פרדר. "אנחנו נמצאים לקראת סוף הסייקל הכלכלי, אבל בסך הכל תמחור השווקים למניות ולאג"ח נראה סביר".

 

"בתחילת השנה הערכנו ששוק המניות בישראל יהיה מעניין ומניב יותר ביחס לשוק העולמי, ולכן שמנו משקל גבוה על ההשקעות בישראל. הבחירה הזו סייעה לנו גם בחודש נובמבר", הסביר פרדר.

 

"החזקנו משקל יתר בפיננסים כתוצאה מהצפי לעליות ריבית בישראל, מתוך הנחה שזה יעשה טוב לבנקים ולחברות הביטוח. כיוון שהחזקנו אג"ח קצרות ואג"ח קונצרניות בדירוגים גבוהים, ספגנו פגיעה נמוכה יותר לעומת שאר הקרנות כתוצאה מירידות התשואה באג"ח".

 

"החלק הלא סחיר תרם גם הוא משמעותית לתשואה", הוא הוסיף. "ההשקעות בקרנות גידור בארץ ובעולם והנדל"ן המפוזר בתיק שלנו הניבו תזרים יפה, הן לחודש והן לשנה".

 

במבט לעתיד אמר פרדר כי "יהיה קשה יותר להמשיך לצמוח ולכן יש להיות סלקטיביים יותר וזהירים בהסתכלות לטווח הבינוני".

 

באלטשולר לא רואים סיבה לשנות מסלול

קרן ההשתלמות של אלטשולר שחם, היחידה שרשמה תשואה שלילית בחודש נובמבר, גם ירדה למקום השני מבחינת התשואה המצטברת לשלוש שנים, עם תשואה של 15.68%. בבית ההשקעות סירבו להגיב לנתוני החודש החולף, אך בחודש שעבר אמר ל"כלכליסט" דני ירדני, מנהל ההשקעות הראשי של אלטשולר שחם, כי ההשקעות שלו נעשות לטווח הארוך וכי מבחינתם אין סיבה לשנות אותן.

 

ירדני הזכיר בשיחה את החשיפה של בית ההשקעות לשווקים המתפתחים ולמגזר הטכנולוגיה, ואמר כי "גם מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין מכניסה הרבה מאוד אי־ודאות לשווקים, ובנו זה פגע קצת יותר, כי יש לנו חשיפה מעט גדולה יותר הן לסקטור הטכנולוגיה והן לסין. אירועי החודשים האחרונים אומנם מאתגרים, אך מבחינתנו הם לא טורפים את הקלפים".

 

ירדני אמר עוד כי "אנחנו עדיין מאמינים במזרח ובכלכלה הסינית, ומעריכים כי בטווח הנראה לעין משבר מלחמת הסחר ייפתר, השווקים יירגעו ותשרור יותר ודאות. זה חלק טבעי מהתנהלות של שוק ונדרשת סבלנות. אנחנו מאמינים גם במגזר הטכנולוגיה. הנחת המוצא היא רציונלית ומה שלא רציונלי — אלוהים גדול".

 

מנגד, במקום הראשון לתשואה מצטברת לשלוש שנים ניצבת קרן ההשתלמות של אנליסט, עם תשואה שעומדת על 16.05%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x