$
שווקי חו"ל

טנסנט מיוזיק מתמחרת את מחיר ההנפקה בטווח הנמוך של התחזיות

חברת שירותי המוזיקה בסטרימינג יוצאת היום להנפקה ראשונית בבורסה של ניו יורק: ספוטיפיי מיוזיק מעוניית לגייס 1.1 מיליארד דולר לפי מחיר תעודת הפיקדון של 13 דולר - המשקף לה שווי של 21.3 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 10:1112.12.18

טנסנט מיוזיק מתמחרת את ההנפקה הראשונית שלה בטווח הנמוך של התחזיות: חברת שירותי המוזיקה בסטרימינג קובעת מחיר של 13 דולר לתעודת פיקדון אמריקאית (ADR) - הטווח שנקבע בתשקיף עמד על בין 13 ל-15 דולר. טנסנט מיוזיק תחל להיסחר היום (רביעי) בבורסה של ניו יורק, תחת הסימול TME.   

מאז הגישה החברה את המסמכים הראשונים לקראת ההנפקה בתחילת אוקטובר, בורסות ברחבי העולם סבלו מירידות חדות. כך למשל, המניות של יריבתה ספוטיפיי צנחו בקרוב ל-30% באותה תקופה. בעקבות זאת דחתה החברה את ההנפקה בחודשיים והחלה ברוד שואו רק ביום שני האחרון.

 

לפי שווי של 13 דולר לתעודה, סכום הגיוס הכולל יעמוד על 1.1 מיליארד דולר והוא מעניק לחברה שווי שוק של 21.3 מיליארד דולר. לשם השוואה, ספוטיפיי נסחרת בשווי של 23.3 מיליארד דולר. מתוך סכום הגיוס, 533 מיליון דולר יועברו לחברה והשאר לבעלי המניות המוכרים. 

 

גם בטווח הנמוך מדובר באחת ההנפקות הגדולות ביותר שנעשו בניו יורק במונחי שווי שוק מאז ההנפקה של עליבאבא ב-2014 (שנעשתה בשווי עצום של 169.4 מיליארד דולר).

 

טנסנט מיוזיק היא חלק מענקית האינטרנט הסינית טנסנט (Tencent Holdings), שמפעילה שורה של אפליקציות מוזיקה פופולאריות, בהן QQ Music ופלטפורמה מקוונת לקריוקי. החברה הוקמה באמצע 2016 לאחר שטנסנט רכשה את מניות השליטה בצ'יינה מיוזיק קורפ ושילבה אותה עם עסקי הסטרימינג הקיימים שלה. לפי טנסנט מיוזיק, יש לה מעל 800 מיליון משתמשים פעילים בחודש.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x