$
שוק ההון

דיווח שוטף

אחרי שלושה ימים אדומים: הבורסה בת"א ננעלה בעליות

המדדים ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.7%; הבנקים בלטו לשלילה בעקבות התקדמות חוק נאוי - פועלים ולאומי ירדו בעד 1.2%. חברת האשראי נאוי עלתה ב-1%

כתבי שוק ההון 17:3011.12.18

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - אחרי שלושה ימי מסחר אדומים - הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות שערים. המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 הוסיפו 0.7% לערכם. הבנקים בלטו לשלילה בעקבות התקדמות חוק "נאוי" - פועלים ולאומי ירדו בעד 1.2% במחזורים גדולים של 121 מיליון שקל. מניית חברת נאוי עלתה ב-1%.

 

15:00 - בסופו של דיון סוער כנסת עברה ההצעה לתיקון חוק 'נאוי' והגדלת האפשרות לשחקני אשראי חוץ בנקאיים לגייס חוב דרך הנפקת אג"ח מכ-2 מיליארד שקל לכ-10 מיליארד שקל ובהמשך לכ-20 מיליארד שקל - וזאת חרף מחאות בנק ישראל. המשמעות: שחקני אשראי חוץ בנקאי בדגש על חברות כרטיסי האשראי תוכלנה לגוון את מקורות המימון שלהן ולא להיות סמוכות בעיקר על אשראי מהמערכת הבנקאית וכך יוכלו לתת אשראי תחרותי יותר ולצמוח.

 

ובתוך כך מניות הבנקים וחברות האשראי חוץ בנקאי מגיבות בהתאם: הבנקים לאומי, פועלים ומזרחי יורדים בכ-1%. מניית חברת נאוי עולה ב-2%.

 

האחים נאוי האחים נאוי צילום: אוראל כהן

 

12:40 - הוועדה המחוזית חיפה נתנה להכשרת היישוב אלפא, חברת הבת של הכשרת היישוב שבשליטת עופר נמרודי, אישור עקרוני לקדם תוכנית פינוי בינוי באמצעות החברה נכדה 'הישוב החדש' במערב קריית ים בעלות של מיליארד שקל.

 

עופר נמרודי עופר נמרודי

 

11:20 - אמנת בתגובה לחשיפת "כלכליסט": בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת בקשר למגעים לרכישת השליטה בחברה על ידי טלרד נטוורקס, החברה מתכבדת להודיע בזאת על פי מידע שנמסר לה מבעלי השליטה בחברה, כי בעלי השליטה מקבלים מעת לעת פניות מגופים שונים בקשר עם רכישת השליטה בחברה, ונכון למועד זה, פניות אלה לא יצרו הבנות כלשהן להתממשותה של עסקה כלשהי לרכישת השליטה בחברה.

 

 

9:45 - אחרי שלושה ימים של ירידות, המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירוק. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.3%, ת"א 125 עולה ב-0.2%; אל על בולטת עם קפיצה של 5%, הפניקס מובילה את העליות בת"א 35 ומטפסת ב-1.4% אחרי שאתמול נחלשה ב-2.8%.

9:05 - טלרד שבשליטת קרן פורטיסימו מנסה להרחיב את פעילותה. לכלכליסט נודע כי החברה מנסה לרכוש את השליטה באמנת, חברת המיחשוב וניהול הפרויקטים, וכבר קיימה שיחות ראשוניות עם בעלי השליטה בה.

 

אמנת נסחרת בשווי של 125 מיליון שקל, יותר משווייה של טלרד, בניהולו של רן בוקשפן, שעומד על 120 מיליון שקל. בטלרד, שבוחנת מזה שנה כניסה לתחום ה־IT בארץ כדי להרחיב את עסקיה ופעילותה, הגיעו למסקנה כי אמנת היא הגוף המתאים בשל הפוטנציאל להתרחבות בחו"ל של חטיבת הסייבר.

8:40 - מבטח שמיר נכנסת לתחום תחנות הכוח. אתמול הודיעה לבורסה החברה שבשליטת מאיר שמיר כי תשקיע 40 מיליון שקל ראשונים בתחנת כוח שתיבנה באזור צומת קסם, ותקבל את השליטה בה (53%), במשותף עם קיבוץ גבעת השלושה. שמיר: "לא ויתרנו על השקעה בחברה ריאלית גדולה במשק".

 

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר על רקע התנודתיות שנרשמה אמש בבורסות המובילות בעולם - בעקבות החלטתה של ר"מ בריטניה תרזה מיי לדחות את ההצבעה על הברקזיט מחשש לתבוסה. אירופה ננעלה באדום כהה, ואילו בורסות ארה"ב עברו לעליות בדקות האחרונות של המסחר.

 

כלכלני הראל פיננסים סבורים כי ההשקעה בבורסה המקומית נראית מעניינת מתמיד הן לאור התשואות הבולטות מתחילת השנה, בוודאי בהשוואה לבורסות העולם. נוסף על כך, הם מציינים, המכפילים בבורסת ת"א זולים מאשר ארה"ב והכלכלה המקומית חזקה.

 

את המסחר אתמול סגרה הבורסה באחוזת בית  באדום כאשר מדד ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.7%; ת"א ביטוח נחתך ב-2.3% - כלל ביטוח נסוגה ב-3.7%, הפניקס נחלשה ב-2.8%, הראל איבדה 2.6% ומנורה ירדה ב-2.5%. טבע נפלה ב-5.3% על רקע חשד למעורבותה בקרטל חברות גנריקה בארה"ב.

 

בורסה בורסה צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x