$
שוק ההון

אלטשולר רוכש 49% מהחזקותיה של אספן גרופ בבניין בהולנד ב-30 מיליון שקל

דמי השכירות הממוצעים שמניב הנכס בשנה נאמדים בכ-2.1 מיליון יורו, המשקפים תשואה של כ-7.8% על ההשקעה

חזי שטרנליכט 14:2610.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המפולת הקשה באגרות החוב של חברות ה-BVI מארה"ב, שהביאו לשוק החוב המקומי נכסים אמריקאים, מדברנת את בתי ההשקעות להמשיך ולחפש פתרונות סולידיים יותר, בדמות השקעה ישירה בנכסים קבועים. בית ההשקעות אלטשולר שחם חבר לחברת אספןהמשקיעה בנדל"ן מניב באירופה, והוא רוכש 49% מהאחזקות של אספן בבניין משרדים בהולנד.

 

 

אספן גרופ וחברת אלטשולר שחם פרופרטיז, חברת בת של בית ההשקעות שמשקיעה בנדל"ן, חתמו על הסכם למכירת 49% מהחזקותיה של אספן בבניין המשרדים בשם Park Tower שרכשה אספן במרכז העיר אמסטלווין (Amstelveen) השוכנת דרומית לאמסטרדם. אספן רכשה את הנכס בחודש אוקטובר האחרון באמצעות חברת בת הולנדית תמורת כ-27.3 מיליון יורו.

 

כחלק מהעסקה במועד השלמתה יונפקו לאלטשולר שחם פרופרטיז מניות בחברת הנכס בתמורה לסך של כ-30 מיליון שקל, כך שלאחר קבלת המימון מתאגיד בנקאי בחברת הנכס, יעמוד שיעור האחזקה של אלטשולר שחם בחברת הנכס על כ-49%. כלל יחידות ההשתתפות שווקו בהצלחה על ידי אלטשולר שחם פרופרטיז ללקוחות בית ההשקעות, תוך זמן קצר.

 

החשיפה להשקעות בנדל"ן מוצעת על ידי פרופרטיז ללקוחות כשירים של אלטשולר שחם, במטרה לאפשר גיוון ופיזור בתיק ההשקעות. את העסקה ליוו עו"ד אמיתי נווה ממשרד עו"ד גדעון פישר ועו"ד דובי זולטק וורן ויסטנצקי ממשרד עו"ד גולדפרב זליגמן.

 

הבניין שבו משקיע בית ההשקעות נבנה בשנת 1998, שופץ בשנים 2014-2015, וכולל 10 קומות משרדים וחניות המשתרעים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים שמניב הנכס בשנה נאמדים בכ-2.1 מיליון יורו, המשקפים תשואה של כ-7.8% על ההשקעה. הנכס מושכר ל-15 שוכרים, שהעיקריים בהם הם הבנק ההולנדי ראבו-בנק (Rabobank) וחברת Regus – חברה בינלאומית מובילה העוסקת בהשכרת חללים משותפים.

 

בניין פארק טאוור הולנד בניין פארק טאוור הולנד

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x