שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

שני הכובעים של אלי גונן: יו"ר קו-אופ ישראל כלווה, דירקטור בדיסקונט כמלווה

יו"ר קו-אופ ישראל עזב היום את תפקידו בבנק בנימוק של סיום כהונה - קנדציה שלישית. מהעיסוק בשני התפקידים במקביל עולה חשש לניגוד עניינים, שכן דיסקונט הוא אחד מהנושים המהותיים של הרשת. גונן: "בדיונים על קו-אופ יצאתי מהחדר"

גולן חזני 16:4503.12.18

יו"ר קו-אופ ישראל, אלי גונן, שימש גם כחבר דירקטוריון בבנק דיסקונט, תפקיד אותו עזב היום (ב'). בדיווח לבורסה נכתב שהסיבה להתפטרות היא סיום כהונה, ובדיסקונט אמרו כי גונן סיים קדנציה שלישית.

 

 

אלי גונן. שני כובעים אלי גונן. שני כובעים

 

 

מעיסוקו של גונן בשני התפקידים במקביל עולה חשש לניגוד עניינים, שכן דיסקונט הוא אחד הנושים המהותיים של הרשת שהגיעה לידי הקפאת הליכים השבוע. בדיסקונט אמרו בתגובה כי גונן לא היה שותף לשום החלטה בעניין קו-אופ.

 

בדיון הקפאת ההליכים טענה הרשת כי החוב שלה לדיסקונט עומד על 8.6 מיליון שקל, בעוד שנציג דיסקונט טען בדיון כי החוב של הרשת לבנק עומד על 20 מיליון שקל.

 

מאלי גונן נמסר בתגובה: "כשנבחרתי לכהונה האחרונה הצגתי את חברותי בקו-אופ, בבנק בדקו הכל, ולא היתה אז בעיה עם הקו-אופ. זה היקף הלוואה שלא הוצג מעולם לדירקטוריון. בדיונים על קו-אופ יצאתי מהחדר. לדיסקונט יש שיעבודים של נכסים ומזומן על ההלוואה, אין שום בעיה בין קו-אופ לדיסקונט. לפני שנה הגעתי למסקנה שאין טעם להעמיד את עצמי לבחירה של שנה נוספת כדי להשלים תשע שנות כהונה. אין לזה שום קשר לקו-אופ ישראל. ההחלטה התקבלה הרבה לפני שקרה משהו בקו-אופ. פעלתי לפי ההליך התקין, כולל אישור של הפיקוח על הבנקים".

 

מדיסקונט נמסר בתגובה: "אנחנו לא מוסרים מידע על לקוחות. עם זאת, מינויו של אלי גונן לדירקטוריון הבנק עבר את כל הבדיקות והאישורים הנדרשים על פי חוק. בין היתר נבחנו הקשרים של בנק דיסקונט לקו-אופ, ונמצא שהם זניחים ואין בהם בכדי למנוע את כהונתו בדירקטוריון. למותר לציין כי כל דירקטור מנוע מהשתתפות בדיון או בקבלת החלטה בעניינו של גורם אליו הוא קשור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x