$
בורסת ת"א

צדיק בינו מכר 9.8% מפיבי, בעלת השליטה בבנק הבינלאומי

בעל השליטה בבינלאומי מכר מניות פיבי בהיקף של 350 מיליון שקל; בינו ושותפיו ירדו למינימום ההחזקות האפשרי כדי להישאר בעלי השליטה בבינלאומי, כדי למכור מניות נוספות יידרשו לאישור בנק ישראל

גולן חזני 20:3629.11.18

צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי, מכר הערב (ה') 9.8% ממניות פיבי, המחזיקה בשליטה בבנק הבינלאומי. המניות נמכרו תמורת כ-350 מיליון שקל.

 

צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי

 

 

המניות שמכר בינו הן מניות חופשיות. כלומר, מניות שמעבר למניות גרעין השליטה הבסיסי כדי להחזיק בפיבי, המהוות 51.88%. לאחר המכירה ירד בינו,  יחד עם שותפיו משפחות אבלס וליברמן, לכמות המניות המינימלית שאותה הוא צריך להחזיק עפ"י היתר השליטה של בנק ישראל בבינלאומי. את מניות השליטה יוכל בינו למכור רק במקרה שיחליט למכור את השליטה בבנק או לבזר את המניות בבורסה, כששתי הפועלות דורשות אישור של בנק ישראל.

 

לפני שנתיים מכרה משפחת ליברמן 4% ממניות פיבי שגם הן היו מניות עודפות, ונותרה עם 11.68% ממניות פיבי. משפחת אבלס מחזיקה ב-15.67% ממניות פיבי וגם היא יכולה למכור 4% מהמניות, שהן מניות חופשיות.

 

בינו מחזיק עתה 28.54% ממניות פיבי. המניות החופשיות הן מניות שקיבלו בעלי השליטה לאחר שפיבי רכשה מניות אוצר מידי המדינה ב-2007-2006, מספר שנים לאחר שבינו רכש את השליטה בבנק. כמות זו של מניות משאירה בידיו של בינו את השליטה בבנק, אולם לא מן הנמנע כי מדובר בתחילתה של מכירת השליטה בבנק דרך הבורסה.

 

כזכור, לפני יותר משנה מכר בינו את השליטה בפז באותה צורה בנתחים דרך הבורסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x