$
בורסת ת"א

אחרי צמצום ההשפעה של אלשטיין: האסיפה בשופרסל אישרה את שינוי הדירקטוריון

הגופים המוסדיים המחזיקים בשופרסל נאבקו לקדם מועמדים מטעמם בדירקטוריון ולהפחית את נציגות דסק"ש - שהייתה בעלת השליטה בחברה עד לפני חצי שנה; האסיפה אישרה את מינוי מאוריסיו ביאור כיו"ר החברה

נורית קדוש 15:4329.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ההחלטה להסיר מעל סדר היום את הכוונה למנות את עו"ד שלמה נס לדירקטור חיצוני בשופרסל, הובילה את אסיפת בעלי המניות של החברה שהתכנסה לפני כשעה (ה'), לאשר את השינויים בהרכב הדירקטוריון, ובראשם מינוי מאוריסיו ביאור כיו"ר החברה.

 

בעקבות חשיפת כלכליסט אתמול כי נס מונה לנאמן לרשת קו אופ שנקלעה להקפאת הליכים, הסירה שופרסל את הדיון במינויו כדח"צ בחברה מסדר היום של האסיפה הכללית.

מאוריסיו ביאור מאוריסיו ביאור צילום: אוראל כהן


           

 

נס לא הצהיר במסמך ההסכמה שהגיש לבית המשפט, על ניגוד עניינים פוטנציאלי במינויו, נוכח היערכות שופרסל המתחרה למנותו כדח״צ היום. מנס נמסר כי : "עו"ד שלמה נס לא מונה ולא מכהן בשום תפקיד בשופרסל. הגורמים המוסדיים בשוק ההון ביקשו למנותו כדירקטור לציבור במסגרת העובדה ששופרסל עברה לשליטת הציבור. לאחר שמונה היום לנאמן ברשת קו אופ, ועל מנת למנוע חשש אף למראית העין לניגוד עניינים, הורד מינויו מסדר היום ולא יעלה להצבעה באסיפה המשותפת".

 

האסיפה היום אישרה עוד את מינויים מחדש של קסלמן וקסלמן (PWC) כרואי החשבון המבקרים של החברה, וזאת עד לתום האסיפה הכללית השנתית הבאה של החברה, ודיווח על שכר רואי החשבון המבקרים בשנת 2017.

 

עוד אישרה את מינויים מחדש של איילת בן עזר כדירקטורית בלתי תלויה בחברה, שולם לפידות ודיאנה אלשטיין-דן כדירקטורים בחברה. כן מינתה האסיפה, לבקשת הגופים המוסדיים, את רן גוטפריד כדירקטור בחברה, וזאת עד לתום האסיפה השנתית הבאה של החברה.

 

מדובר באסיפת בעלי מניות משמעותית שזומנה בעיכוב ממושך, לאחר שדסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין צמצמה את החזקותיה בשופרסל, ואלשטיין כבר אינו מהווה בעל השליטה בחברה. לפני חמישה חודשים מכרה דסק"ש 16.6% ממניות שופרסל תמורת כ-880 מיליון שקל ושופרסל הפכה לחברה ללא גרעין שליטה. השבוע ירדה דסק"ש להחזקה של 26% בלבד בשופרסל החזקה שעדיין משאירה אותה עם ההחזקה הגדולה בחברה אבל הרבה פחות מהותית, מה שיפחית את יכולת ההשפעה שלה בחברה.

 

על רקע היעדר גרעין שליטה, ניהלו הגופים המוסדיים, ובראשם אלטשולר שחם המחזיק 10.56% ממניות שופרסל, מאבק נגד דסק"ש. המוסדיים פעלו לקדם מועמדים מטעמם כדי להקטין את השפעתם של חברי הדירקטוריון מטעם דסק"ש. המאבק של המוסדיים אילץ את שופרסל לעבור על חוק החברות ולהמנע מלכנס אסיפה כללית במועד הקבוע בחוק.

 

האסיפה זומנה רק אחרי משא ומתן ממושך, שבסופו הגיעו הצדדים להבנות כי מוסדיים ימנו מטעמם שני דירקטורים בחברת הקמעונאות - רואה החשבון שלמה נס ורון גוטפרוינד. בתמורה אי.די.בי לא תחדש את מינויו של רו"ח איציק עידן כדירקטור מטעמה, ובמקביל מאוריסיו ביאור ימשיך לשמש כיו"ר החברה - למרות שהוא נציגה של אי.די.בי.

 

כעת, דחתה החברה את הדיון במינוי נס ב-45 יום, פרק זמן בו ישמש נאמן לקו אופ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x