שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המחלוקת בין שניידר ובלוטרייך הובילה את מישורים לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

חברת הדירוג הכניסה את מישורים לרשימת מעקב עד לבירור ההשפעה של הסכסוך בין בעלי השליטה; לפי מקורבים, אלכס שניידר מנסה ללחוץ את גיל בלוטרייך לרכוש את חלקו בחברה בפרמיה

צלי גרינברג 20:0526.11.18

חברת הדירוג מעלות מכניסה את דירוגי חברת הנדל"ן מישורים לרשימת מעקב (CreditWatch). זאת עד לבירור ההשפעות של המחלוקות בין בעלי השליטה, גיל בלוטרייך המחזיק 37.65% ממניות החברה ואלכס שניידר, המחזיק 37.42% ממישורים.

 

כניסה לרשימת מעקב משמעותה שהחברה נמצאת על הכוונת של מעלות, וחברת הדירוג ומזהירה את המשקיעים כי אין להסיק לגבי הדירוג בהחלטות השקעה ארוכות טווח. ההכנסה נעשתה עם השלכות שליליות, כלומר אם לא יחולו שינויים מהותיים בחברה, דירוג האשראי שלה ירד בטווח הקרוב.

 

מעלות מסבירה את הכנסת הדירוג לרשימת מעקב בכך שהמחלוקות עשויות לפגוע בתהליכי קבלת ההחלטות בחברה ובפעילותה השוטפת. לפי חברת הדירוג, הפגיעה עשויה להתבטא בקושי להשלים עסקאות ומימונים, שינוי באסטרטגיה העסקית ובמדיניות הפיננסית, פגיעה בממשל התאגידי של החברה, ופגיעה בזרימת המזומנים בין החברות בקבוצה.

 

גיל בלוטרייך ואלכס שניידר גיל בלוטרייך ואלכס שניידר צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE

 

          

בשבוע שעבר דיווחה החברה על מחלוקות בין שני בעלי השליטה, על רקע חוסר שביעות רצונו של שניידר מביצועי החברה, כשלוש שנים לאחר שנכנס להשקעה בה.

 

גורמים שמכירים את פעילות החברה סיפרו לכלכליסט כי להערכתם שניידר מנסה ללחוץ את בלוטרייך לרכוש את חלקו בפרמיה, וככל הנראה בלוטרייך ייאלץ – בשל היעדר הון עצמי – להכניס שותף מוסדי או משקיע אחר.

 

מה דעתך על מניית מישורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אפשרות נוספת שעלתה בקרב אותם גורמים, אם כי סבירה פחות, היא ששניידר דווקא מנסה לרכוש את חלקו של בלוטרייך ולהוציא אותו מחוץ לחברה, ובכך לאפשר לנהל אותה בדרך בה הוא מוצא לנכון שיש לנהלה.

 

החברה ציינה אז בהודעתה כי "בשלב זה אין ביכולת החברה להעריך את השפעת המחלוקות והטענות על החברה, על החברות הבנות ועל השליטה בחברה".

 

מישורים עוסקת בייזום נדל"ן מניב בישראל, והיא בעלת השליטה בחברת סקייליין העוסקת בייזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש, ונדל"ן מניב בצפון אמריקה ובעיקר בקנדה. מישורים נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 190.7 מיליון שקל, ומנוהלת על ידי דניאל לבנטל ויו"ר הדירקטוריון שלה הוא רמי שריקי, גיסו של בלוטרייך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x