$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין ממשיך לצאת משופרסל: מוכר מניות ב-150-100 מיליון שקל

דיסקונט השקעות שבשליטת אלשטיין מנצלת את שערי השיא ומוכרת 2%-3% ממניות שופרסל למוסדיים, חלק ממנהלי שופרסל מוכרים עוד כ-1%-2% ממניות החברה; ביוני האחרון מכרה דסק"ש במפתיע 16.6% ממניות שופרסל ב-880 מיליון שקל ורשת הסופרמרקטים הפכה לחברה ללא גרעין שליטה

גולן חזני 18:0726.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדוארדו אלשטיין ממשיך למכור מניות שופרסל. לכלכליסט נודע כי דיסקונט השקעות (דסק"ש) שבשליטת אלשטיין מוכרת בשעה זו (ב') 2%-3% ממניות שופרסל לגופים מוסדיים תוך שהיא מנצלת את שערי השיא של המניה.

 

עוד נודע כי גם חלק ממנהלי שופרסל מוכרים מניות שברשותם, כך שהיקף המניות המוצעות בחדרי המסחר עומד על כ-4% ממניות החברה.

 

שופרסל נסחרת בשווי שיא של 5.85 מיליארד שקל. ביוני האחרון, לפני חמישה חודשים, מכרה דסק"ש במפתיע 16.6% ממניות שופרסל תמורת כ-880 מיליון שקל. שופרסל מכרה את המניות במחיר של 21.83 שקל למניה, ניצלה זינוק של יותר מ-200% בשער המניה בשלוש השנים שקדמו למכירה, ורשמה רווח הון של 1.3 מיליארד שקל.

 

לאחר המכירה נותרה דסק"ש עם אחזקה של 33.56% ממניות שופרסל שהפכה פרקטית לחברה ללא גרעין שליטה.

 

סניף שופרסל דיל בהרצליה סניף שופרסל דיל בהרצליה צילום: אוראל כהן


      

מאז עלה מחיר המניה, והיום ננעלה שופרסל בבורסה בעלייה של 0.4% לשווי 24.79 שקל למניה. אלשטיין החליט כנראה לנצל את שווי השיא ולמכור נתח נוסף, אם כי נמוך בהרבה מהנתח הקודם.

 

אחרי המהלך הקודם עברה שופרסל להיות חברה ללא גרעין שליטה, ובאסיפה הכללית הקרובה אמורים להיבחר שני דירקטורים מהציבור, שלמה נס ורון גוטפרוינד, כשדסק"ש מוותרת על הדירקטור מטעמה איציק עידן, אבל מקבלת הסכמה של המוסדיים למנות את נציגה מאוריסיו ביאור כיו"ר במקומו של יצחק ברמן שהתפטר בלחץ של אלשטיין.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

 

דסק"ש מעוניינת לשפר את יחס המינוף שלה ואת גמישותה הפיננסית תוך ניצול הרווח שרשמה מאז רכש אלשטיין את השליטה באי.די.בי ב-2014. שופרסל מנוהלת ע"י איציק אברכהן שחוזהו מתחדש בימים אלה. הפצת המניות מתבצעת על ידי אפסילון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x