$
שוק ההון

מכירת חיסול? הביטקוין בדרך ל-4,000 דולר

המטבע הווירטואלי נסחר בירידה של 9% במחיר של 4,294 דולר – רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2017. ירידות נרשמו גם בקרב המטבעות הווירטואלים האחרים, כך למשל את'ר – המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו לפי שווי שוק – נפל ב-14% ביממה האחרונה ל-139.66 דולר

שירות כלכליסט 11:1520.11.18

מחיר הביטקוין המשיך לרדת גם היום (ג'), והוא מתקרב לרף ה-4,000 דולר, זאת על רקע מחלוקת בתוך קהילת המפתחים של המטבע הווירטואלי, והחשש הקבוע מתגובת הרגולטורים.

 

 

הבוקר, הביטקוין נסחר בירידה של 9% במחיר של 4,294 דולר – רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2017. ירידות נרשמו גם בקרב המטבעות הווירטואלים האחרים, כך למשל אתר – המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו לפי שווי שוק – נפל ב-14% ביממה האחרונה ל-139.66 דולר. מטבעות נוספים שספגו ירידות חדות כוללים את ביטקוין קאש, סטלר (stellar) וליטקוין (litecoin).

 

ביטקוין ביטקוין צילום: Dan Kitwood

 

מאז תחילת השנה נחלש הביטקוין ב-66%, כששוק המטבעות הדיגיטליים כולו, הנחשב גם ככה תנודתי ביותר, איבד באותה התקופה 75% מהשווי שלו. הירידה האחרונה שווי נגרמה בעקבות פיצול הביטקוין קאש שהביא להפסקת המסחר בו בבורוסות רבות ברחבי העולם. במקביל, התגברות הביקורת מצד הרגולטורים מבריחה אף היא סוחרים. שתי חברות שגייסו בשנה שעברה הון באמצעות מכירת מטבעות דיגיטליים נדרשו בשבוע שעבר על ידי הרגולטורים האמריקאים להשיב את הכספים למשקיעים. ההסדר הזה אליו הגיעה רשות ני"ע האמריקאית (SEC) עם החברות – פאראגון קוין ו- CarrierEQ עורר את החשש שחברות נוספות ידרשו לבצע מהלכים דומים.   

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x