$
בורסת ת"א

פטרוכימיים בקשיים: תגייס בשבועות הקרובים 6.2 מיליון שקל

החברה שבשליטת דיויד פדרמן נערכת להרחבת סדרת אג"ח לצורך השלמת חוסרים בתשלומי ריבית; החברה מתכוונת לשלם ריביות בהיקף של 53 מיליון שקל בסוף דצמבר הקרוב

חזי שטרנליכט 10:1819.11.18

המפעלים הפטרוכימיים שבשליטת דיויד פדרמן (51.2%) נקלעו לקשיים חדשים ואין להם את המקורות הדרושים לשלם את כל הריביות לסדרות האג"ח בסוף השנה. החברה נערכת לגיוס הון באמצעות הרחבת סדרת אג"ח, שיתבצע עוד בשנה הנוכחית.

 

פטרוכימיים דיווחה הבוקר (ב') כי היא נערכת לתשלום כולל של ריביות בסוף דצמבר הקרוב בהיקף של 53.4 מיליון שקל. מתוך הסכום המדובר, הכספים שנמצאים בידי הנאמן ל-4 סדרות אגרות החוב מסתכמים ב-39 מיליון שקל, כאשר הסכום שדורש הערכות נוספת בכל הנוגע לתשלום הריבית הקרוב עומד על 19.5 מיליון שקל לשתי סדרות – סדרה 1 וסדרה ח'.

          

דיוויד פדרמן דיוויד פדרמן צילום: אוהד צויגנברג

        

 

בכוונת פטרוכימיים להשתמש בתמורה שקיבלה כפיצוי על מכירת יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול, בידי קרן אתמבה הבריטית לאינדורמה. אבגול היתה החזקה שלה בעבר ולאחר עסקת המכירה, קיבלה אבגול פיצוי של מיליוני דולרים.

 

היקף הפיצוי נאמד בכ-13.9 מיליון שקל שישולמו לחוסר בתשלום הריבית למחזיקי אג"ח סדרה 1. את היתרה שחסרה, למחזיקי אג"ח מסדרה ח' אמורה פטרוכימיים להשלים באמצעות הנפקה של אג"ח מסדרה ח' בהיקף של 6.2 מיליון שקל.

 

הנאמן הציע בנוסף כי ככל שהחברה תקבל עודפים מהרחבת סדרת האג"ח ח', הכסף יעבור לתשלום למחזיקי האג"ח הנוספות. מה שיגיע כעודף, במידה והביקושים יהיו גבוהים יותר יחולק בין מחזיקי אג"ח ב' ו-ג' של החברה ואם תיוותר יתרה היא תשולם למחזיקי אג"ח סדרה 1.

 

פטרוכימיים מחזיקה כיום בכ-15.5% מבז"ן, החזקה בשווי שוק של 933 מיליון שקל. החובות של פטרוכימיים במחצית הראשונה של 2018 הסתכמו (שוטפים ולא שוטפים) בכ-850 מיליון שקל. שווי השוק של פטרוכימיים נאמד בכ-26.3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x