$
שוק ההון

באפט מפרסם את האחזקות שלו: הגדיל אורקל וג'יי.פי מורגן, טבע - ללא שינוי

ההשקעות נחשפו במסמכים שהגישה חברת ההשקעות ברקשייר האת'ווי לרשות ני"ע האמריקאית. עוד עולה מהמסמכים כי החברה הרחיבה את האחזקות הקיימות שלה בבנק אוף אמריקה ובגולדמן זאקס

שירות כלכליסט 08:4415.11.18

ברקשייר האת'ווי, חברת ההשקעות של וורן באפט, הודיעה כי רכשה אחזקה בשווי 4.02 מיליארד דולר בבנק ג'יי.פי.מורגן, וביצעה השקעות ב-PNC פיננשל סרוויסס וטראבלרס קומפניס (Travelers Companies) וכן רכשה אחזקה באורקל. ההשקעות הללו מצביעות על המחויבות של החברה לתעשיית הפיננסים האמריקאית.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: רויטרס

 

ההשקעות נחשפו במסמכים שהגישו החברה אתמול (ד') לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), שפרטו את אחזקות המניות של ברקשייר האת'וויי נכון ל-30 בספטמבר. ברבעון שקדם לכך, הוציאה החברה 17.7 מיליארד דולר על מניות. עוד עולה מהמסמכים כי האחזקות במניית טבע נותרו ללא שינוי עם 43.25 מיליון מניות, זאת בעוד שמכרו את האחזקה בוול-מארט ובחברת התרופות הצרפתית סנופי, וצמצמו את האחזקה בחברת זיקוק הנפט פיליפס 66.

 

ברקשייר מחזיקה במניות בשווי 829 מיליון דולר של חברת השירותים הפיננסיים PNC, מניות בשווי 460 מיליון דולר של חברת הביטוח טראבלרס ומניות בשווי 2.13 מיליארד דולר של חברת הטכנולוגיה אורקל.

 

במקביל, החברה הרחיבה את האחזקות הקיימות שלה בבנק אוף אמריקה ובגולדמן זאקס. "בעוד שמשקיעים לחוצים חוששים שהגענו לסוף ההתאוששות הכלכלית, באפט דווקא רוכש מניות בנקים, שהם לרוב רגישים למצב בכלכלה", הגיב האנליסט ביל סמיד. "בגלל זה לבעלי המניות לא אכפת להמשיך ולהחזיק במניה שלו גם בשלב של תיקון בשוק".

 

ההשקעה בג'יי.פי.מורגן אינה מפתיעה בהתחשב בכך שבאפט משבח כבר תקופה ארוכה את המנהיגות של המנכ"ל ג'יימי דיימון, ובשנה האחרונה אף חבר אליו ולמנכ"ל אמזון ג'ף בזוס להקמת חברה חדשה שמטרתה להפחית את הוצאות הבריאות של האמריקאים. באפט ודיימון יצאו ביוני גם בקריאה משותפת לחברות להפסיק ולפרסם תחזיות רבעוניות, מכיוון שלטענתם ההתנהלות הזו מעודדת התמקדות לא בריאה על רווחים לטווח הקצר על חשבון צמיחה מתמשכת וארוכת טווח.

 

לברקשייר אחזקות ביותר מ-90 חברות בסקטורים כמו ביטוח, אנרגיה, מזון וקמעונאות, תעשייה ורכבות. עם זאת, באפט לא ביצע רכישת משמעותית של חברה מאז ינואר 2016, אז רכש את יצרנית חלקי המטוסים Precision Castparts. במקביל, ברבעון האחרון ביצעה החברה רכישה חוזרת של מניות בשווי 928 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x