שוק ההון

מעלות S&P חותכת את דירוג האשראי לברוקלנד: "ודאות כמעט מלאה לכשל פירעון"

זאת לאחר שחברת הנדל"ן, הנשלטת על ידי בועז גלעד, דיווחה ביום שני בלילה כי היא נאלצת לפתוח במגעים עם מחזיקי שתי סדרות אגרות החוב שלה בדרך להליכה להסדר, משום שאין ביכולתה לעמוד בפירעון החובות במתכונתם הנוכחית

חזי שטרנליכט 12:2614.11.18

יממה וחצי, לאחר ששינתה את אופק הדירוג של ברוקלנד, חצי שעה לפני שהחברה הודיעה על כוונתה לפתוח במגעים לקראת הסדר חוב, חותכת הבוקר חברת הדירוג מעלות S&P את הדירוג של חברת הנדל"ן הכושלת מארה"ב, ברוקלנד, מרמת דירוג 'BBB' לרמת 'CC', והיא מעריכה כי "קיימת ודאות כמעט מלאה כי בעתיד יתרחש אירוע כשל פירעון", לפי הגדרותיה.

 

מחר (ה') תתקיים אסיפה ראשונה של מחזיקי האג"ח של ברוקלנד, שידונו במצב החברה כמו גם במציאת נציג שילווה אותם וייעץ להם משפטית. לא ברור אם ייבחר נציג כזה מחר, אך ההערכות הן כי לא יהיה מנוס מפתיחה בהליכים משפטיים שאמורים להתקיים בבית המשפט בארץ.

 

ברולקנד, שנשלטת על ידי בועז גלעד, דיווחה ביום שני בלילה כי היא נאלצת לפתוח במגעים עם מחזיקי שתי סדרות אגרות החוב שלה בדרך להליכה להסדר, משום שאין ביכולתה לעמוד בפירעון החובות במתכונתם הנוכחית. לחברה שתי סדרות אג"ח א' ו-ב', שמהן נותרו כ-150 מיליון שקל. הרוב בסדרה ב'.

 

בועז גלעד בעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד בעל השליטה בברוקלנד

 

במעלות מציינים כי ברוקלנד מסבירה את הצעד בו נקטה "על רקע יתרות הנזילות הנמוכות שלה ולאור המשך עיכובים ואי השלמת הפרויקטים, וכתוצאה מכך חוסר במכירות ומסירות של דירות ועליה בהוצאות השונות, שהכניסו את החברה לקשיים תזרימיים".

 

במעלות הורידו בקיץ את דירוג האשראי של ברוקלנד מרמת 'BBB+' לדרגת 'BBB', אך הותירו את אופק הדירוג על "יציב". האופק נותר במהלך הקיץ, כאשר בחודש יולי חלה מפולת במחירי אגרות החוב שהובילה אותן להיסחר בתשואה דו-ספרתית במהלך כל החודשים האחרונים. האופק שונה כאמור ל"שלילי" ביום שני השבוע כשעה לפני שהחברה הודיעה כי בכוונתה לפתוח במגעים להסדר חוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x