$
בורסת ת"א

אזהרת הרווח מתממשת: צניחה של 86% בהכנסות פועלים אי.בי.אי חיתום

הרווח של חברת החיתום התאפס והסתכם ב-13 אלף שקל בלבד, לעומת 13 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה שפרסמה אזהרת רווח בחודש אוגוסט ייחסה את הירידה החדה בהכנסות לחולשה בשוק ההנפקות

רחלי בינדמן 20:4713.11.18

חולשה בדוחות פועלים אי.בי.אי חיתום - שמסכמת רבעון לאחר אזהרת הרווח שפרסמה בחודש אוגוסט. החברה דיווחה על רווח זניח של 13 אלף שקל ברבעון השלישי, לעומת רווח של 13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

מדובר בדוח תצמיתי בלבד, על רקע ההקלות לחברות קטנות (שאינן מחויבות בפרסום דוח מלא ברבעון השלישי). בעת פרסום אזהרת הרווח ייחס החברה את הירידה הצפויה לחולשה בשוק ההנפקות, לצד פידיונות בקרנות האג"ח, עליית תשואות בשוק האג"ח הקונצרניות - ובשים לב למיעוט ימי המסחר בחודש ספטמבר.

 

החברה צפתה ירידה מהותית בהכנסות שלה ביחס לשני הרבעונים החולפים ולרבעון המקביל אשתקד - ואמנם מהדוחות עולה שההכנסות הסתכמו ב-2.7 מיליון שקל, ירידה של 86% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

פועלים אי.בי.אי עברה טלטלה בשנה שעברה, בעקבות עזיבתו של המנכ"ל הדומיננטי ארז גולדשמידט, שפגעה קשות במעמדה. החליפו אותו בתפקיד עופר גרינבאום ושי נבו שפרשו מלאומי פרטנרס.

 

פועלים אי.בי.אי היה הגוף שהוביל בשנים האחרונות את הנפקות האג"ח של חברות הנדל"ן האמריקאיות לצד היועצים רפי ליפא וגל עמית, שחברו לגולדשימדט בהקמת חברת חיתום חדשה. השבוע התממש הסיכון באחת מהנפקות האג"ח הללו כאשר חברת הנדל"ן ברוקלנד דיווחה על כך שתצטרך להתחיל מגעים להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח בשל חוב של 150 מיליון שקל.

עופר גרינבאום ושי נבו מנהלי פועלים אי.בי.אי
עופר גרינבאום ושי נבו מנהלי פועלים אי.בי.אי צילום: יורם אשהיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x