$
שוק ההון

יו"רית חדשה לטסלה: רובין דנהולם תחליף את אלון מאסק שנדרש להתפטר

דנהולם, המשמשמת כדח"צית בטסלה מאז 2014, תיכנס לתפקיד בעוד כחצי שנה לאחר שתעזוב את תפקידה כסמנכ"לית הכספים ומנהלת האסטרטגיה בטלסטרה - חברת הטלקומניקציה הגדולה באוסטרליה

שירות כלכליסט 09:3108.11.18

טסלה הודיעה אמש (ד') כי רובין דנהולם (Robyn Denholm) תחליף את המייסד אלון מאסק בתפקיד יו"ר הדירקטוריון. לפי הצהרה שפרסמה החברה, דנהולם מתכוונת לעזוב את תפקידה כסמנכ"לית הכספים ומנהלת האסטרטגיה בטלסטרה, חברת הטלקומניקציה הגדולה באוסטרליה, בעוד שישה חודשים לאחר תום תקופת ההודעה מראש המתחייבת מהחוזה שלה.

 

 

לאחר מכן היא תשמש כיו"ר של טסלה על בסיס משרה מלאה. היא משמשת כדירקטור חיצונית בטסלה מאז 2014. "אני מאמינה בחברה הזו, אני מאמינה במשימה הזו ואני מחכה לעזור לאלון ולצוות של טסלה להשיג רווחיות מתמשכת ולייצר שווי ארוך טווח לבעלי המניות", מסרה דנהולם. היא תמשיך לשמש כיועצת לטלסטרה גם לאחר המעבר שלה לעמק הסיליקון, ותקבל מהחברה אופציות בכל שנה ושכר טרחה של 300 אלף דולר בשנה.

 

"לרובין ניסיון נרחב בתעשיות הטכנולוגיה והרכב, ובארבע השנים האחרונות כחברת דירקטוריון בטסלה תרמה משמעותית למאמצים להפוך אותנו לחברה רווחית", הגיב מאסק. "אני מצפה לעבודה קרובה עם רובין בעוד שנמשיך להאיץ את ההתקדמות של אנרגיה בת קיימא".

 

מאסק נדרש להתפטר מפקיד היו"ר כחלק מההסדר אליו הגיע עם רשות ני"ע האמריקאית (SEC) לאחר פרשת הציוץ על הפיכת החברה לפרטית, שפרסם באוגוסט. באותו ציוץ שהפך כבר לידוע לשמצה, טען מאסק כי הוא שוקל להפוך את יצרנית המכוניות החשמליות לחברה פרטית בעלות של 420 דולר למניה. הוא אף ציין כי השיג חלק מהמימון לכך. בעקבות הפרסום הזה בטוויטר, מניית החברה טיפסה לשיא יומי של 387.46 דולר.

 

מאז המניה ירדה ביותר מ-25% ואתמול סגרה על מחיר של 348.16 דולר. עם זאת, המניה התאוששה לאחר שבחודש שעבר דיווחה החברה על הווח הרבעוני הגבוה ביותר בהיסטוריה שלה. עבור הרבעון השלישי של השנה דיווחה טסלה על הכנסות בגובה 6.8 מיליארד דולר ורווח של 312 מיליון דולר.

 

רובין דנהולם רובין דנהולם צילום: WSJ (צילום מסך)

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x