בורסת ת"א

בזכות המשרדים: אמות ממשיכה להציג עלייה ברווחיות

אמות מסיימת את הרבעון השלישי עם NOI מנכסים זהים של של 164 מיליון שקל, לעומת 159 מיליון שקל ברבעון המקביל; ה-FFO הרבעוני עמד על 120 מיליון שקל, לעומת 89.2 מיליון שקל ברבעון המקביל

חזי שטרנליכט 12:4207.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דוחות אמות מקבוצת אלוני חץ (58%) הם עדות נוספת לפריחה של תחום המשרדים, שממשיך לספק תוצאות חיוביות - בניגוד לדשדוש בענף הקניונים והקיפאון במגזר הבנייה למגורים.  

אמות מסיימת את הרבעון השלישי עם NOI של 169.7 מיליון שקל, לעומת 159.5 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 6%. ה-NOI מנכסים זהים הסתכם ב-164 מיליון שקל, לעומת 159 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 3%. ה-FFO הרבעוני עמד על 120 מיליון שקל, לעומת 89.2 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 33%.

 

החברה ממשיכה להתרחב והיא מקימה כיום שני בנייני משרדים בתל אביב וחולון ופרויקט לוגיסטיקה במודיעין בעלות של מיליארד שקל, שבהם נותרה השקעה של 600 מיליון שקלים ב-3 השנים הקרובות. לאמות 102 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר (מתוכם כ- 454,000 מ"ר חניות).

 

אמות גייסה במהלך הרבעון חוב חדש בסכום של מיליארד שקל. הריבית על החוב שלה עומדת על 2.65% (צמודה). בדו"חות מציינת אמות ש-97% מהנכסים שלה אינם משועבדים וכי לרשותה מסגרות אשראי בהיקף כולל של 800 מיליון שקל שאינן מנוצלות.

 

מנכ"ל אמות, אבי מוסלר, אמר ל"כלכליסט" כי "אמות נמצאת כיום בתקופת פיתוח ותקופת בנייה. הפרויקטים שלנו מתנהלים כסדרם פרוייקט TOHA, של 57 אלף מ"ר, כבר 95% ממנו הוזמן - עוד לפני טופס 4. ובמחירים של 150 שקל למ"ר. האכלוס שלו צפוי ב-2019."

 

"אנחנו מקימים את אחד המרכזים הלוגיסטיים הגדולים ביותר של שופרסל. הוא ייתן מענה לכל הצרכים למשלוחים אונליין. זה יהיה המרכז הלוגיסטי המתקדם ביותר בעולם שהקמתו צפויה להסתיים בתוך שנתיים."

 

שוק המשרדים, בניגוד לקניונים ולדיור, נראה פורח והשאלה עם עליית הריבית בעולם ולנוכח מצב השווקים האחרים אתה לא רואה חשש מהתקררות? "בטווח הנראה לעין אני לא רואה התקררות. אין לי פוזיציה פתוחה במשרדים. אכלסתי את החלק העיקרי של המשרדים." מבחינת צורכי ההון מציין מוסלר כי החברה נמצאת במצב של עודף מזומנים. "יש לנו חצי מיליארד שקל מזומנים. אין לנו צורכי גיוס ואנחנו מאוד נזילים. המינופים שלנו ירדו בצורה משמעותית."

 

אבי מוסלר מנכ"ל אמות אבי מוסלר מנכ"ל אמות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x