$
שוק ההון

חברת ייצור הקנאביס הפרטית בזלת הודיעה על שיתוף פעולה עם אלויט

העסקה עם אלויט, המחזיקה בתפן הבורסאית, הינה במסגרת מחקר משותף ל-2 החברות, שיישומו ייעשה על ידי הקמת חברה משותפת במסגרתה בזלת תספק את מאגר המידע, הייצור וההפצה ואלויט תספק את הידע הנדרש לייצור התרופות

צלי גרינברג 15:1005.11.18

חברת ייצור הקנאביס הפרטית בזלת הודיעה היום (ב') על שיתוף פעולה עם אלויט, המחזיקה בפעילות ייצור וריבוי קנאביס באמצעות חברת תפןהבורסאית, לייצור תרופות קנאביס מותאמות מחלה.

 

 

"אנו עולים כיתה. כולם מתעסקים בזנים של פרח הקנאביס ואנחנו עברנו לדבר על תרכובות. באמצעות 'אלויט' אנחנו נדע להתאים לתרכובות הייעודיות את המוליכים הנכונים ובכך נתאים ונייצר תרופת קנאביס ייעודית לכל מחלה", כך אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל בזלת, מאיר אריאל.

 

 צילום: Pavlina Schultz

 

העסקה עם אלויט הינה במסגרת מחקר משותף ל-2 החברות, שיישומו ייעשה על ידי הקמת חברה משותפת, בהחזקה שווה ל-2 הצדדים, במסגרתה בזלת יספקו את מאגר המידע, הייצור וההפצה ואלויט תספק את הידע הנדרש לייצור התרופות. "מגלגול ג'וינטים אנחנו עוברים לקפסולה שתתמוסס בפה ותגיע בדיוק למקום המחלה", אמר אריאל.

 

"ביצענו כמיליון מסירות עד כה", מספר אריאל, "ואנו מטפלים בכ-10 אלף איש מדי חודש. אנו בעיקר עובדים מאחורי הקלעים עבור מרבית החברות שעובדות בשוק הקנאביס בישראל ומקבלים נתונים גם מחברות בקנדה שיש לנו עימם שיתופי פעולה", הוסיף.

 

"בבזלת יודעים להגיד האם התרכובת שקיבל החולה עובדת או לא" אומר יונה לוי, דירקטור בתפן "ולכוון לחומרים הפעילים שעובדים יותר טוב עבור מחלה או חולה. אנחנו יודעים לקחת את הידע הזה ולמקד אותו, בסופו של דבר, למוצר פארמה. מה שמוגדר כמוצרים מדוייקים. ישראל והעולם הולכים לכיוון הזה, והשוק רק הולך להתפתח ולגדול, אבל כמובן שהכל עדיין תלוי ברגולציה", הוסיף.

 

אלויט ובזלת מדווחות כי יש להן גם מחקר משותף לנושא מחלות מעיים, וכי הן מתכננות להציג ל-FDA תרופה בתחום המחלה ופועלים גם לייצור תרופות לכל סוגי המחלות. "יש 12 מיליון איש באירופה" מרחיב אריאל "שעל פי הנתונים עתידים להשתמש בקנאביס הרפואי, בעיקר באמצעות כדורים, קפסולות וכו'. הקנאביס עובר מעידן העישון לעידן של פארמה כי יש רבים שלא מסוגלים או לא רוצים לעשן, כמו מבוגרים שלא מעשנים או לא יכולים לעשן. אבל גם אישה שיש לה כאבי מחזור, לדוגמא, במקום לגלגל ג'וינט תוכל פשוט לקחת כמוסה שתפיג לה הכאב".

 

הערכות העוסקים בתחום הן כי השוק יירד בשנים הקרובות מייצור וצריכה של כ-85% תפרחות וכ-15% שמנים לכ-50% תפרחות והשאר יתחלק בין שמן קנאביס ותרופות. הערכות לסדר גודל עלויות התרופות המותאמות מחלה לצרכן הן סביב 400-500 שקל לתרופה, ואריאל צופה, כי בתוך 5 שנים כמות החולים המטופלים בקנאביס רפואי בישראל לבדה יעמוד על כ-200 אלף חולים לפחות.

 

אם ראייתו של אריאל לעתיד השוק הישראלי נכונה אזי מדובר על שוק שיעמוד סביב ה-100 מיליון שקל לכל מחזור ייצור תרופה. אלויט הינה חברה פרטית בינלאומית למחקר ופיתוח של תרופות מבוססות תרכובות קנאביס רפואי ומחזיקה בפעילות גידול וריבוי קנאביס באמצעות חברת תפן הבורסאית, בה היא בעלת השליטה באמצעות החזקה של 70% מהחברה. תפן נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי שוק של כ-56 מיליון שקל.

 

בזלת הינה חברה פרטית המייצרת קנאביס רפואי מאז 2011 ומוגדרת כמפעל התעשייתי הראשון בישראל. החברה מדווחת על החזקה של כ-20 משפחות פטנטים של קנאביס רפואי, כ-400 מסירות וכ-600 ייעוצים ביום עם כ-600 נקודות תקשורת ו-10 מרכזי הסברה וייעוץ. ככזו היא מחזיקה במאגר מידע נרחב הן על החולים והן על השפעות התרופה והרכביה לכל מחלה וחולה, ומדווחת על מאגר של כ-750 אלף נתונים על מטופלים בישראל וקנדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x