$
שוק ההון

לוקסי יהנה מעליית הערך של פרטנר, ולא מחזיקי האג"ח

סאני אלקטרוניקה של לוקסנבורג מחזיקה בכ-2.2 מיליון מניות פרטנר, ששועבדו להבטחת פירעון אגרות החוב של החברה; מחזיקי האג"ח ביקשו ליהנות מהעלייה במחיר המניות, אך בית המשפט קבע כי אינם זכאים לתמורה נוספת

גולן חזני 12:1004.11.18
חברת סאני אלקטרוניקה היא שתיהנה מעליית הערך של מניות פרטנר, ולא מחזיקי האג"ח של החברה. כך פסק שופט בית המשפט המחוזי חגי ברנר לפני שעה קלה (א').

סאני מחזיקה בכ-2.2 מיליון מניות פרטנר, ששועבדו להבטחת פירעון אגרות החוב (סדרה ד') של החברה. מחזיקי האג"ח ביקשו ליהנות מהעלייה במחיר המניות. אך אגרות החוב נפדו בפדיון מוקדם בנובמבר 2015, ובית המשפט קבע כי המחזיקים אינם זכאים לתמורה נוספת.

 

עו"ד אלון פומרנץ עו"ד אלון פומרנץ צילום: אופיר אייב

את סאני ייצגו עו"ד אלון פומרנץ, שותף מנהל וראש מחלקת ליטיגציה במשרד ליפא מאיר, ועו"ד יערה פרוינד השותפה במשרד.

 

הנאמן למחזיקי אגרות החוב, רזניק פז נאמנויות בניהול יוסי רזניק, ביקש מבית המשפט לפסוק כי מחזיקי האג"ח הם הזכאים להפרש בין הסכום ששולם למחזיקי האג"ח בפירעון המוקדם לבין התמורה שתתקבל ממכירת מניות פרטנר. מדובר בסכום של 16.7 מיליון שקל, נכון למחיר המניה היום.

 

באוגוסט 2015, הושלם הסדר נושים שנערך לחברה, במסגרתו נמחקו אגרות החוב הישנות של החברה, והחברה הנפיקה במקומן אגרות חוב חדשות (סדרה ד'), בשווי 75 מיליון שקל. בנוסף קיבלו מחזיקי האג"ח הישנות מניות של סאני, שכיום נשלטת בידי יעקב לוקסנבורג. מניות פרטנר שבבעלות החברה שועבדו להבטחת פירעון האג"ח.

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

 

בשטר הנאמנות של האג"ח החדשות נקבע שהחברה זכאית לפרוע את האג"ח בפדיון מוקדם בערך ההתחייבותי של האג"ח (75 מיליון שקל) בתוספת ריבית בגובה 8.16% לשנתיים בלבד.

הנאמן שיוצג בידי עו"ד עדי פיגל ועידן דנינו, טען שההפרש בין התמורה שתתקבל ממכירת המניות המשועבדות לבין הערך ההתחייבותי של האג"ח שייך למחזיקי האג"ח, ואמור להשתלם להם כתוספת ריבית, גם אם החברה ביצעה פירעון מוקדם של האג"ח. השופט דחה כאמור את הטענה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x