$
שוק ההון

בשורות רעות לטבע: חברת ביטוח גדולה לא תכסה את התרופה החדשה למיגרנה

אקספרס סקריפטס הולדינגס, חברת ביטוח רפואי מהגדולות בארה"ב, בחרה להעניק שיפוי לתרופות החדשות למיגרנה של החברות אלי לילי ואמג'ן, אך לא לתרופה של החברה הישראלית; טבע קיוותה שמכירות התרופה יאוששו את מצבה - המניה מאבדת 3.6% בטרום בניו יורק

דרור רייך 15:1217.10.18

התקוות שתלתה טבע בתרופה החדשה לטיפול במיגרנה צפויות להתבדות. חברת אקספרס סקריפטס הולדינגס, אחת מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב בתחום תרופות המרשם, בחרה להעניק שיפוי ביטוחי לתרופות החדשות למיגרנה של החברות אלי לילי ואמג'ן, אך לא כללה ברשימה את התרופה של החברה הישראלית טבע. כך פירסמה היום (ד') סוכנות הידיעות רויטרס. מניית טבע מגיבה בירידה של 3.6% בטרום המסחר בניו יורק.

ההחלטה שקיבלה חברת הביטוח, לאחר ניהול מו"מ על מחיר עם שלוש היצרניות, מוצאת את טבע בתקופה מאתגרת. חברת התרופות נמצאת בעיצומו של שינוי מבני בחברה בצל כניסה לתחרות גנרית מול תרופת הדגל שלה, הקופקסון. טבע קיוותה לתפוס נתח משמעותי משוק המיגרנה המוערך במיליארדי דולרים. שלוש התרופות יתחרו על שוק שכולל 38 מיליון אמריקאים הסובלים ממיגרנות.
             

מזרק קופקסון של טבע מזרק קופקסון של טבע צילום: טבע

         

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בחודש שעבר אישר מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) את שיווק ה-Ajovy, התרופה החדשה של טבע לטיפול במיגרנה. טבע תלתה תקוות רבות באישור זה כדי שיאושש את מכירותיה. התרופה ידועה בשם הגנרי פרמאנזומאב, ולפי תחזית דויטשה בנק היא בעלת פוטנציאל מכירות של חצי מיליארד דולר בשנה.

 

המחיר הסיטונאי של ה-Ajovy עומד 575 דולר בזריקה הניתנת אחת לחודש - מחיר דומה לזריקת ה-Aimovig הנמכרת על ידי חברות אמג'ן ונובארטיס, וזמינה לשיווק בארה"ב מאז חודש מאי. את התרופה של טבע ניתן גם לתת פעם בשלושה חודשים במחיר של 1,725 דולר. שבועיים לאחר שה-FDA אישר את התרופה של טבע, גם יצרנית התרופות אלי לילי (Eli Lilly) קיבלה אישור שיווק לתרופה מתחרה נגד מיגרנות בשם Emgality.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x