שוק ההון

ג'נט ילן: "התקפות טראמפ בנוגע למדיניות הפד - 'לא חכמות'"

יו"ר הפדרל ריזרב לשעבר אמרה בכנס של אגודת בנקאי המשכנתאות בוושינגטון כי היא לא מאמינה שהערותיו של הנשיא טראמפ ישנו את תוכניות הבנק

שירות כלכליסט 20:1115.10.18

יו"ר הפדרל ריזרב לשעבר, ג'נט ילן, העבירה היום (ב') ביקורת על נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואמרה על הערותיו האחרונות בנוגע למדיניות הבנק המרכזי האמריקאי כי הן "לא חכמות". ילן אמרה את הדברים בכנס של אגודת בנקאי המשכנתאות בוושינגטון.

 

 

"אני לא מאמינה שהערותיו של הנשיא טראמפ ישנו את תוכניות הפדרל ריזרב", המשיכה הנגידה לשעבר והוסיפה כי היא מצפה לעוד העלאות ריבית. "אין חוק האוסר על נשיאים להביע ביקורת על מדיניות הבנק המרכזי, אבל אני לא חושבת שזה חכם", ציינה ילן והוסיפה כי הפוליטיזציה של הפד פוגעת במוסד.

 

דבריה של ילן מגיעים לאחר שבשבוע שעבר המשיך טראמפ במתקפה על הפדרל ריזרב והיו"ר שלו ג'רום פאוול בנוגע למתווה העלאת הריבית - וזאת על רקע הירידות החדות שרשמו שוקי המניות.

 

בנוגע לפד ולפאוול אמר טראמפ כי אינו מתכוון לפטר את היו"ר, אך הוא "מאוכזב ממדיניות הבנק" שהיא "תוקפנית מדי" בכל הנוגע להעלאת הריבית השנה. עוד ציין כי הפד "מתחכם מדי ועושה טעות קשה".

 

לדברי טראמפ, "אני משלם ריבית גבוהה מדי בגלל הפד שלנו" - זאת ביחס לגירעון האמריקאי. לאחרונה תקף טראמפ את פאוול מספר פעמים בסוגייה זו. עוד אמר טראמפ כי הפד "השתגע", אך עם זאת התייחס לירידות בשווקים כחלק מתיקון בהם לאחר תקופה ממושכת של עליות.

 

דונלד טראמפ ו ג'נט ילן דונלד טראמפ ו ג'נט ילן צילום: בלומברג, גטי אימג'ס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x