$
שוק ההון

שווי העיר החדשה של דרור הלוי ורביב צולר - 30 מיליון שקל

הכניסה של חברת גבאי מניבים ופיתוח הציבורית למארגנת קבוצות הרכישה הפרטית חושפת את השווי של החברה שמנכ"ל כיל מחזיק בחלק ממניותיה

חזי שטרנליכט 07:4016.10.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

גבאי מניבים ופיתוח רוכשת 17% ממארגנת קבוצות הרכישה, העיר החדשה, של דרור הלוי ומנכ"ל חברת כיל רביב צולר. כך עולה מדיווח של גבאי מניבים שבשליטת אלי גבאי (62.9%) למשקיעים אתמול. העסקה בוצעה תמורת 5 מיליון שקל לנתח המניות הנרכש, עם אופציה לרכישה של 8% נוספים בתוך תקופה של חצי שנה. עלות הנתח הנרכש של העיר החדשה מגלם לחברה שווי של כ־30 מיליון שקל.

 

 

הקימה את מגדלי אסותא

מניית גבאי מניבים ירדה אתמול בתום המסחר ב־1.3% ושווי השוק של החברה עמד על 106 מיליון שקל. עם מיזמי הנדל"ן שהקימה בעבר העיר החדשה טי.אל.וי נמנים מגדלי ההייטק בתל אביב בסמוך לרחוב יגאל אלון ומגדלי אסותא ברחוב ז'בוטינסקי בעיר. מדובר בחברה פרטית, וככל הידוע הלוי הוא בעל השליטה בה, בעוד לצולר ולבעלי מניות פרטיים נוספים יש אחזקות מיעוט.

 

מהדיווח של גבאי מניבים ופיתוח אתמול עולה כי אחד מבעלי המניות בעיר החדשה נמצא בהליכים של הסדר נושים בחסות בית המשפט. במסגרת אותו הסכם עשויה להיות לגבאי אפשרות לרכוש נתח נוסף של מניות החברה בשיעור של 19.25%, אך רכישת נתח זה כפופה לאישור ביהמ"ש. אם אכן ירכוש גבאי את המניות הנוספות, תגיע אחזקתו בחברה ל־44.25% — שיעור שיקנה לו זכות למנות בחברה דירקטור.

 

כ־440 יחידות דיור בשלבי הקמה

לעיר החדשה יש כיום שני פרויקטים בשלבי פיתוח. האחד הוא פרויקט מסוג תמ"א 2/38 בצפון הישן של תל אביב, שצפוי לכלול 88 יחידות דיור. מחציתן יימסרו לבעלי הקרקע, והיתרה תופנה לשיווק. פרויקט זה נמצא בשלב החתמת הדיירים, ולפי הדיווח של גבאי מניבים ופיתוח, היתר הבנייה צפוי להתקבל כבר ב־2019. הפרויקט השני, בשיטת פינוי־בינוי, הוא בשכונת נאות אפקה בתל אביב, וצפוי לכלול 350 יחידות דיור. הוא כפוף לשינוי תוכנית בניין העיר (תב"ע), ולפי המתוכנן 126 יחידות דיור יימסרו לבעלי הקרקע ו־224 יחידות יופנו לשיווק. הפרויקט הזה נמצא בהליך קידום התב"ע.

 

רביב צולר רביב צולר צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x