$
שוק ההון

סופטבנק במגעים לרכישת השליטה בחברת WeWork

תאגיד ההשקעות היפני צפוי לרכוש את השליטה בענקית חללי העבודה המשותפים של אדם נוימן תמורת סכום של עד 20 מיליארד דולר; בשנה שעברה רכש סופטבנק 20% מהחברה תמורת 4.4 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 08:0510.10.18

תאגיד ההשקעות בטכנולוגיה היפני סופטבנק (SoftBank) במגעים לרכישת השליטה בחברת WeWork של אדם נוימן. על פי גורמים המקורבים לנושא, סכום הרכישה צפוי לנוע בין 15 ל-20 מיליארד דולר.

 

תאגיד ההשקעות היפני יבצע את הרכישה באמצעות קרן ההשקעות שלו ויז'ן (Vision Fund), המחזיקה כבר ב-20% ממניות ענקית חללי העבודה המשותפים. ויז'ן רכשה את חלקה ב-WeWork בשנה שעברה באמצעות השקעה של 4.4 מיליארד דולר לפי שווי של 20 מיליארד דולר. הגיוס שימש את WeWork להתרחבות של החברה בסין, יפן ובמדינות נוספות במזרח הרחוק.

 

באוגוסט השנה דווח כי חברת השכרת חללי העבודה גייסה מיליארד דולר נוספים מסופטבנק באמצעות אג"ח להמרה. WeWork היא עדיין חברה פרטית, כך שאינה מחויבת לחשוף את הנתונים הפיננסיים שלה. היא בכל זאת חשפה את הנתונים, שגם הועברו כעדכון תקופתי למשקיעי האג"ח.

 

על פי הצהרה שפרסמה החברה, היא ממשיכה בצמיחה המהירה שלה לאחר שהכפילה את ההכנסות, אך ההפסדים עלו במקביל. הפסדי החברה זינקו ביותר מפי 3 במחצית הראשונה של השנה ל-723 מיליון דולר לעומת התקופה המקבילה אשתקד. זאת, על רקע הגברת קצב הפתיחה של חללי עבודה חדשים והגדלת ההוצאות על מנת לשווק אותם. במקביל, ההכנסות בשני הרבעונים הראשונים של השנה הוכפלו ל-763.8 מיליון דולר.

 

אדם נוימן אדם נוימן צילום: דן קינן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x