שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

עדו קוק מנכ"ל אי.בי.אי מסיים תפקידו - דייב לובצקי יחליפו

קוק, בנו של אחד ממייסדי בית ההשקעות, ימונה לסגן היו"ר ויוחלף על ידי לובצקי, בנו של מייסד אחר

רחלי בינדמן 11:5109.10.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דרמה באי.בי.אי: עדו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי בית השקעות, הודיע במפתיע על סיום תפקידו לאחר שבע שנים. קוק ימונה לסגן היו"ר וימשיך בתפקידו כיו"ר הדירקטוריונים של חבר הבורסה וחברת הנאמנויות.

 

מי שיחליף אותו יהיה דייב לובצקי. הן לובצקי והן קוק הם דור שני למייסדים של בית ההשקעות. רק במאי האחרון לובצקי הודיע כי הוא עוזב את תפקידו כמנכ"ל אמבן – פעילות ניהול ההשקעות והתיקים של בית ההשקעות לאחר חמש וחצי שנים בתפקיד.

 

לובצקי, בנו של צבי לובצקי, שותף מייסד בבית ההשקעות, המשיך לכהן כיו"ר אי.בי.אי קרנות נאמנות ומונה ליו"ר אמבן במקומה של אלה אלקלעי, ביתו של מייסד אחר של בית ההשקעות.

לא ברור מה הרקע לעזיבתו של קוק את התפקיד, דווקא כשבית ההשקעות נהנה מתנופה מחודשת ואם יש לכך קשר לשיח בין משפחתי.

         

עדו קוק עדו קוק צילום: עמית שעל            
קוק מסר היום "אחרי שבע שנים בתפקיד מנכ"ל החברה, שנים מלאות בעשיה ובצמיחה, החלטתי לסיים את תפקידי הנוכחי ולהמשיך לתרום לשגשוג החברה בתפקיד של דירקטור.

"בשנים האחרונות הבשילו אצלנו תהליכים ארוכי טווח, המהווים בסיס להתפתחות העתידית של החברה. בין השאר: מיזוג חברת הגמל עם הלמן אלדובי הרחיב משמעותית את זרוע החיסכון ארוך הטווח של הקבוצה והכניס אותנו לעולם הפנסיה. רכישת תמיר פישמן ניהול אופציות הפכה אותנו למובילי שוק בתחום שירותי הנאמנות והאופציות לעובדים".

 

קוק הוסיף: "החברה נמצאת היום במקום מצוין, עם סל מוצרים אטרקטיבי, מגוון וייחודי, ועם הון אנושי פנטסטי שהוא המפתח העיקרי להצלחה. אני מסיים את התפקיד בתחושת סיפוק וגאווה, יש עוד המון עבודה ואני סמוך ובטוח שאין מתאים מדייב לקחת את החברה מכאן יחד עם הצוות הניהולי המעולה ולהעלות אותה לשיאים חדשים".

 

הנהלת החברה תמליץ לדירקטוריון לאשר את מינויו של דייב לובצקי למנכ"ל החברה. לובצקי משמש כיו"ר פעיל של IBI אמבן. קודם לכן שימש במשך שש שנים כמנכ"ל IBI אמבן - חברת ניהול התיקים של הקבוצה.

 

למרות התנופה בפעילות העסקית של אי.בי.אי בשנה האחרונה, היא חטפה מכה תדמיתית קשה לאחר שאיפשרה ללקוחות שלה להמר נגד מדד הפחד (VIX) במה שגרם להם להפסדים של עשרות מיליוני שקלים ביום בודד בגלל זינוק במדד בעקבות מפולת בוול סטריט.

אי.בי.אי חשפה בפברואר האחרון כי פעולות מסחר שביצעו לקוחות מסויימים שלה הכניסו אותם לחריגת אשראי בעקבות הזינוק במדד הפחד.  זאת לאחר שבית ההשקעות איפשר להם לבנות פוזיציית שורט על קרנות הסל שעוקבות אחר המדד.

 

הסיבה להפסד היא שאי.בי.אי לא לקחה ביטחונות מספקים מהלקוחות למקרה של ירידה כה קיצונית. באפריל האחרון התפטר מנכ"ל פעילות הברוקראז' של בית ההשקעות ג'וליאן אסוס בעקבות הפרשה. זאת לאחר שבית ההשקעות הגיש תביעה נגד שמונת בעלי התיקים שביצעו את ההימור הלא מוצלח בגובה ההפסד שנגרם לבית ההשקעות ממנו - 35.5 מיליון שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x