$
שוק ההון

פרסום ראשון

כחלון החליט למנות את משה ברקת ליו"ר רשות שוק ההון

ברקת, שהועדף על פני בני שיזף, היה בעברו מנהל מחלקת התאגידים ברשות לניירות ערך, יו"ר הפניקס וגם דירקטור בקבוצת דלק של יצחק תשובה

גולן חזני 11:2008.10.18

משה ברקת הוא יו"ר רשות שוק ההון החדש, כך הודיע שר האוצר משה כחלון. המועמד השני שהגיע לשלב הסופי הוא בני שיזף המישנה למנכ"ל הפניקס - אולם הרזומה העשיר יותר של ברקת היטה את הכף לטובתו בתחרות הצמודה בין השניים. מועמדתו של ברקת נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

 

 

ברקת מחליף בתפקיד את דורית סלינגר שהדעות לגבי תפקודה חלוקות. לצד השבחים להם זכתה כמי שדאגה לאזרחים המבטוחים, היא סירבלה את הפעילות של חברות הביטוח במאות חוזרים שהפיצה מדי שנה, ובחוסר רגישות לעיתים בפעילותה.

 

משה ברקת משה ברקת צילום: אוראל כהן

 

כחלון ציין כי בהחלטתו נתן משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של ברקת בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים אשראי והשקעות. זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם.

 

ברקת בעל תואר בחשבונאות ובעל תואר דוקטור במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא גם בעל תואר שני במינהל עסקים (בהצטיינות) ותואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. עם סיום התואר השלישי, הוא שירת במשך כחמש שנים כחבר סגל, מרצה וחוקר בבית הספר למוסמכים במינהל עסקים באוניברסיטת דיוק. הוא גם חבר סגל ומרצה בכיר בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל־אביב. ברקת נחשב למומחה בניתוח דו"חות כספיים של תאגידים פיננסיים.

 

בעברו היה מנהל מחלקת התאגידים ברשות לניירות ערך והחשבונאי הראשי שלה ולפני כן בכיר במחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל במשך כשבע שנים, שם היה אחראי על נושאי תקינה חשבונאית וביקורת דו"חות כספיים של בנקים.

 

כמו כן, ברקת היה יו"ר חברת הביטוח הפניקס, אחד הגופים המוסדיים הגדולים במשק אך גם כדירקטור בקבוצת דלק – בבעלות איש העסקים יצחק תשובה. הוא גם שירת כיועץ לחברות הקבוצה ובתפקידו הקודם היה מנהל פיננסים ואסטרטגיה ראשי בקבוצת תשובה. כעת משמש ברקת כנציג של אחד מבנקי ההשקעות הגדולים בעולם, ג'פריס. לא זכור מועמד לתפקיד הזה עם רזומה שכזה.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x