$
שוק ההון

אספן ממשיכה להתרחב בהולנד: רוכשת בניין משרדים ב-114 מיליון שקל

חברת הנדל"ן בראשות היו"ר גיא פרג דיווחה על הסכם לרכישת בניין בן 10 קומות של משרדים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר; שבתחילת החודש שעבר הודיעה החברה על הרחבת מרכז לוגיסטי שמושכר לחברת טימברלנד בהשקעה של 40 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 16:2407.10.18

עסקה חדשה נוספת בהולנד לחברת אספן שבשליטת רוני צרום (47.7%) ובראשות היו"ר גיא פרג. החברה רוכשת בניין משרדים תמורת 27.3 מיליון יורו (כ-114 מיליון שקל). העסקה מגיעה לאחר שבתחילת החודש שעבר הודיעה החברה על הרחבת מרכז לוגיסטי שמושכר לחברת טימברלנד בהשקעה של 40 מיליון שקל. העסקה הנוכחית היא של רכישת נכס במרכז העיר Amstelveen השוכנת דרומית לאמסטרדם.

 

הבניין, המדובר הוא בן 20 שנה ושופץ לפני מספר שנים. הוא כולל 10 קומות של משרדים המשתרעים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים לשנה מסתכמים בכ-2.1 מיליון יורו והם משקפים תשואה שנתית של כ-7.8%. לאחרונה מכרה אספן לאחרונה שני נכסים בגרמניה ובהמבורג תמורת 17.6 מיליון יורו.

 

גיא פרג יו"ר אספן גיא פרג יו"ר אספן

ההתרחבות של אספן בהולנד מגיעה לאחר עסקת ענק שביצעה בעבר החברה בספטמבר אשתקד. באותה עסקה, המכונה "עסקת גלקסי", רכשה אספן יחד עם מנורה, מיטב ודש שמונה נכסים בערים שונות במדינה בחצי מיליארד שקל.


 

בחודש שעבר כאשר אשררה חברת דירוג האשראי מידרוג את דירוג האשראי של אספן על A3 באופק "יציב", צויין כי הנכסים של החברה בהולנד מאופיינים בריבוי שוכרים, וכי מפעולות החברה שכללו שיפור ביחסי הגמישות של אספן לצד שיפור בנזילות תוך הפחתת עומס הפירעונות של אגרות החוב השתפרה האיתנות שלה כך שנכון לתום המחצית הראשונה היקף ההון העצמי המיוחס לבעלים עמד על כ-550 מיליון שקל לעומת כחצי מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

שווי השוק של אספן שמגלם מחיר המניה נאמד בכ-410.4 מיליון שקל. מדובר בירידה של כ-9.6% ביחס לשווי השוק של החברה מלפני שנה שעמד על כ-454 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x