$
שוק ההון

אלקטרה ומנרב ימשכו את העתירה נגד הזוכות בפרויקט קריית התקשוב

החברות טענו שההצעה של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים, שזכו במכרז להקמת קריית התקשוב של צה"ל בנגב, לא עומדת בדרישות; לפי החלטת ביהמ"ש, אלקטרה ומנרב יקבלו את מסמכי המכרז ויחליטו אם להגיש עתירה נוספת

גולן חזני 15:0607.10.18

אלקטרה ומנרב ימשכו את העתירה שהגישו נגד זכיית שיכון ובינוי ואפריקה נכסים בפרוייקט קריית התקשוב של צה"ל. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב המליץ היום (א') בדיון לחברות אלקטרה ושיכון ובינוי למשוך את העתירה, והן מתכוונות למשוך אותה. החברות עתרו בטענה שההצעה של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים הייתה חלקית וחסרה ולא עמדה בדרישות הסף של משרד הביטחון

לפי החלטת השופט, מנרב ואלקטרה יקבלו תוך 72 שעות את מסמכי המכרז, ואחרי עיון בהם יחליטו אם להגיש עתירה נוספת נגד הזכייה של שיכון ובינוי ואפריקה, עתירה שתסתמך על מסמכי המכרז שתקבל ממשרד הבטחון.

 

ביוני פירסם משרד הביטחון את זכייתן של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים במכרז להקמת קריית התקשוב, שתקום בפארק ההייטק גב-ים הסמוך לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. בהתאם למכרז, עבור התכנון, הקמה ותפעול לתקופת זכיינות של 25 שנה יקבלו החברות 7 מיליארד שקל עבור ההקמה והמעבר (כאשר התשלום עבור התפעול הוא בנפרד). אלקטרה ומנרב התמודדו גם הן במכרז והפסידו לקבוצה של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים בשלב האחרון של המכרז שהוכרע ביוני 2018.
        

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי צילום: אוראל כהן


                      

בספטמבר השנה עתרו השתיים נגד משרד הביטחון ונגד החברות שיכון ובינוי ואפריקה נכסים. אלקטרה ומנרב ביקשו לאסור על משרד הביטחון לקדם או לממש את זכיית החברה המשותפת לשיכון ובינוי ולאפריקה נכסים במכרז.

 

בעתירתן טענו החברות כי מפרט ההצעה הזוכה של שיכון ובינוי ואפריקה נכסים הוא חלקי וחסר, וברור לכל גורם מקצועי שאינו עומד בדרישות הסף של משרד הביטחון, בין השאר בהיבטים של אבטחת מידע, שרידות המערכים הקריטיים וביצועי המערכת המסופקת מול דרישות המכרז.

 

שיכון ובינוי ואפריקה נכסים יתכננו, יבנו ויפעילו את הקריה שתיבנה על שטח של 180 דונם - מהם 150 אלף מ"ר שטח בנוי. לפי התכנון ישרתו בה כ-5,000 חיילים ויועתקו אליה היחידות הטכנולוגיות של אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אופק - היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר ומטה פיקוד דרום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x