שווקי חו"ל

ג'יי.פי מורגן מוריד ההמלצה על השוק הסיני: "מתכוננים למלחמת סחר כוללת"

הבנק עדכן את לקוחותיו כי הוא מוריד את דירוג שוק המניות הסיני ל"ניטראלי" מ"תשואת יתר": "אין שום סימן לדעיכה בעימות בין סין לארה"ב, המכסים יפגעו בשיעור הרווחיות של התעשייניות הסיניות"

שירות כלכליסט 20:2404.10.18

בג'יי.פי מורגן מכינים את השוק לתרחיש הפסימי בכל הקשור למלחמת הסחר, ומתבססים על הנחת עבודה לפיה הצדדים לא יגיעו להסכמות שימנעו את ההידרדרות לעימות כולל.  

לנוכח הערכה זו, בבנק מודיעים ללקוחות על הורדת הדירוג על ני"ע של חברות סיניות ל'ניטראלי' מ'תשואת יתר'. בסקירה ששלח ג'יי.פי מורגן ללקוחותיו נאמר כי העימות המואץ בין ארה"ב לסין בענייני הסחר יתחיל להשפיע על כלכלת סין כבר בשנה הבאה. במקביל הוריד הבנק את יעד מדד MSCI סין לסוף השנה, מ-95 ל-85 נק' (עדיין מדובר באפסייד של 9% על המחיר הנוכחי).

 

"התפרצות מלחמת סחר כוללת היא הנחת העבודה החדשה שלנו לשנת 2019. אין שום סימן של דעיכה בעימות בין סין לבין ארה"ב בטווח הקרוב", כתב אסטרטג שווקים מתעוררים של ג'יי.פי מורגן פדרו מרטינס ג'וניור (Pedro Martins Junior). "המכסים יפגעו בשיעור הרווחיות של התעשייניות הסיניות, יפגעו בתמריצים להשקעה ולהעסקת עובדים – התפתחויות שיובילו לנסיגה בהכנסות ולירידה בצריכה", אמר מרטינס ג'וניור.

 

ביום שני הודיע היועץ הכלכלי של הבית הלבן לארי קודלו (Larry Kudlow ) כי לא נרשמה התקדמות בשיחות עם סין בענייני הסחר – במסגרת המפגשים שנועדו למצוא פתרונות למשבר. בראיון לפוקס אמר קודלו "שום דבר לא קורה בחזית של סין. אני חושב שיש שיחות שמתנהלות, לא הייתי אומר שמשהו עומד לקרות בזמן הקרוב". עוד אמר קודלו שהסכם הסחר החדש של צפון אמריקה (שלו שותפות ארה"ב, קנדה ומכסיקו) "משדר מסר חשוב לסין, שצפון אמריקה פועלת יחד".

 

בשבוע שעברנ כנסה לתוקף הוראת המסוי האחרונה של ארה"ב, במסגרתה הטיל הבית הלבן מכס של 10% על מוצרים בשווי של 200 מיליארד דולר המיובאים מסין. ב-17 בספטמבר עדכן הנשיא טראמפ שבמסגרת הוראה זו שיעור המס על המוצרים יעלה ב-1 בינואר ל-25%.

 

הנשיא דונלד טראמפ הנשיא דונלד טראמפ צילום: גטי אימג'ס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x