$
שווקי חו"ל

הונאת משקיעים? למאסק יש קו הגנה נגד התביעה של ה-SEC

רשות ניירות ערך האמריקאית תובעת את מנכ"ל טסלה על כך שצייץ שהוא מעוניין להפוך את החברה לפרטית וכי המימון לכך מובטח - ולאחר מכן ביצע פניית פרסה. אולם למאסק יש טיעון שקשור לאופן שבו עושים עסקים במזרח התיכון שלדעתו מספק קו הגנה

שירות כלכליסט 10:5629.09.18
מנכ"ל טסלה אלון מאסק באמת האמין שיש לו חוזה בעל פה עם קרן ההון הריבונית של סעודיה לממן תוכנית להפוך את החברה לפרטית, כך לפי אדם המקורב לנושא. טענה זו עשויה לשמש כקו ההגנה שלו נגד תביעת רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) המאשימה שהונה את בעלי המניות. כך מדווח היום (שבת) אתר מרקטווץ'. 

 

 

לפי התביעה שהוגשה נגד מאסק ביום חמישי, היזם המיליארדר הוליך שולל את המשקיעים כשצייץ בחודש שעבר שהשיג את המימון הנחוץ להפוך את טסלה לפרטית. לפי הרשות, שדורשת להדיח את מאסק מראשות טסלה, הוא "ידע שמעולם לא דן בעסקה להפוך את טסלה לפרטית בעלות של 420 דולר למניה עם אף גורם מימון פוטנציאלי".

מאסק מאסק צילום: רויטרס

 

 

אולם, לפי אותו מקורב, מאסק מאמין שברשות טוענים כי רק הסכם כתוב ומחיר קבוע נחוצים לביצוע עסקה. מאסק אף גורס כי יש לקחת בחשבון שעסקים במזרח התיכון פועלים באופן קבוע על בסיס הסכמים בעל פה. בנוסף, מאסק אמר למקורבים כי הוא עצמו יכול להוביל את העסקה בהתבסס על האחזקה שלו בספייס X, לו המשקיעים של טסלה היו תומכים ברעיון. ספייס X היא חברת תעופה וחלל פרטית בבעלותו של מאסק ומוערכת בעשרות מיליארדי דולרים.

 

הציוץ שהוביל לתביעה

 

התחלת הפרשה בציוץ שפרסם מאסק ב-7 באוגוסט שבו טען כי הוא שוקל להפוך את החברה לפרטית וכי המימון לכך מובטח. בהמשך אמר מאסק בראיון לניו יורק טיימס כי קרן ההשקעות של ממשלת סעודיה מנהלת מגעים נרחבים עם טסלה כדי להוביל את המהלך להפיכת החברה לפרטית, אולם כשבועיים לאחר הציוץ הראשוני הודיע כי התוכנית ירדה מהפרק בשל היעדר תמיכה של בעלי המניות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x