$
שווקי חו"ל

מאסק: "התביעה של ה-SEC נגדי מאכזבת אותי מאוד"; דירקטוריון טסלה נותן בינתיים גיבוי

"תמיד פעלתי לפי עקרונות של שקיפות", טען מייסד טסלה בעקבות החלטת רשות ניירות ערך בארה"ב להגיש נגדו תביעה על הונאת משקיעים. דירקטוריון טסלה גיבה את מאסק: "בטוחים ביכולת שלו להנהיג את החברה". ה-SEC תבקש להרחיק את מאסק מחברות ציבוריות

שירות כלכליסט 12:3328.09.18

מנכ"ל טסלה אלון מאסק הגיב על החלטת רשות ני"ע האמריקאית (SEC) להגיש נגדו תביעה על הונאת משקיעים. היזם המיליארדר אמר כי הטענות נגדו "אינן מוצדקות" וכי הוא פעל בהתאם לאינטרסים הטובים ביותר של המשקיעים.

 

 

 

"הפעולה הלא מוצדקת הזו מצד ה-SEC מעציבה אותי עד מאד ומאכזבת", מסר מאסק בהצהרה שפורסמה באתר CNBC. "אני תמיד פעלתי בהתאם לעקרונות של אמת ושקיפות ולפי האינטרסים הטובים ביותר של המשקיעים. יושרה היא הערך החשוב ביותר בחיים שלי והעובדות יוכיחו שמעולם לא התפשרתי על העקרונות שלי".

 

במקביל להודעת מאסק מסר דירקטוריון טסלה כי הוא מגבה את מייסד החברה: "טסלה וחברי הדירקטוריון שלה מביעים אמון מלא באלון, באינטגריטי שלו וביכולת שלו להנהיג את החברה", הם מסרו בהצהרה משותפת אתמול. "הפוקוס שלנו נשאר בהמשך הייצור של מודל 3, בלקוחות שלנו, בבעלי המניות ובעובדים".

 

מאסק. "הליכים בלתי מוצדקים" מאסק. "הליכים בלתי מוצדקים" צילום: רויטרס

 

 

רשות ני"ע הגישה אתמול (ה') כתב תביעה נגד מאסק במסגרתו טענה כי פרסם "הצהרות כוזבות ומטעות", כשהודיע בציוץ בטוויטר ב-7 באוגוסט שהחברה עתידה להפוך לפרטית. באותו ציוץ טען מאסק שהוא שוקל להפוך את החברה לפרטית וכי המימון לכך כבר "מובטח". בהמשך אמר מאסק בראיון לניו יורק טיימס כי קרן ההשקעות של ממשלת סעודיה מנהלת מגעים נרחבים עם טסלה כדי להוביל את המהלך להפיכת החברה לפרטית.

 

אולם לפי ה-SEC, מאסק פרסם את הטענה הזו כשהוא יודע שהיא אינה נכונה ומבלי להתייעץ עם מנהלים אחרים בחברה. בסופו של דבר מאסק הודיע כי החברה תישאר ציבורית, והוסיף כי "מרבית בעלי המניות מאמינים שעדיף לנו להישאר חברה ציבורית".

 

ה-SEC מבקשת להטיל על מאסק קנס כספי, אך חשוב מכך - תבקש מבית המשפט לאסור עליו מלשמש כדירקטור בכל חברה ציבורית, כפי שמסרה רשות ניירות ערך האמריקאית אתמול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x