$
שוק ההון

טלרד: חוזה של 22 מיליון ד' להקמת רשת אינטרנט בארה"ב

הרשת תספק פתרונות תקשורת אינטרנטיים בפס רחב באזורים שבהם התקשורת מוגבלת והיא תוטמע ב-800 תחנות תקשורת עבור 70 אלף לקוחות קצה

חזי שטרנליכט 14:2512.09.18

חברת טלרד מדווחת הבוקר (ד') על הסכם בהיקף של 22 מיליון דולר להקמת רשת תקשורת בצפון ארה"ב. הרשת תספק פתרונות תקשורת אינטרנטיים בפס רחב באזורים שבהם התקשורת מוגבלת והיא תוטמע ב-800 תחנות תקשורת עבור 70 אלף לקוחות קצה.

 

 

בשנה החולפת נתקעה טלרד במוקש בעייתי בשוק האמריקני שלא תלוי בה. הרגולטור בתחום בארה"ב, רשות התקשורת הפדראלית (ה-FCC) הקפיא את הקצאת התדרים בשנה החולפת, זאת כחלק מתוכנית חדשה לצורכי הקצאת תדרים שהיא עובדת עליה. התוכנית הרגולטורית מתעכבת והתוצאות היו בין הגורמים שהחלישו את הביצועים העסקיים של טלרד.

 

המחצית הראשונה של 2018 הסתכמה ברווח נקי המיוחס בעלי המניות בהיקף של כ-5.5 מיליון שקל, קיטון של 68.9% ביחס למחצית המקבילה ב-2017. מניית החברה שנסחרה הבוקר סביב שווי שוק של 158 מיליון שקל, ירדה במעל ל-52% ב-12 החודשים האחרונים.

 

בחברה מציינים כי אין עדיין חדש בכל הנוגע להקצאת התדרים וכי הדיווחים האחרונים בדו"חות הכספיים הם העדכניים, ולפיהם החברה מעריכה כי ההפשרה של התדרים על ידי ה-FCC תתחיל ברבעון האחרון של 2018.

 

עם זאת, בדבריו של מנכ"ל החברה, רן בוקשפן הבוקר עם פרסום ההודעה על העסקה, היה רמז מסוים על התקדמות נוספת. "טלרד צפויה להיות מעורבת בתהליך הקצאת התדרים מול הרגולטור האמריקאי עבור הלקוח, שהינו ספק תקשורת גדול באזורים נרחבים בצפון ארה"ב", מסר בוקשפן. הוא הוסיף כי "הזכייה מחזקת את נוכחותנו בשוק האמריקאי, שמתחילת השנה הסתמנה בו מגמה של עיכוב פרויקטים, בין היתר בעקבות סוגיית מערכת הקצאת התדרים החדשה המיושמת על ידי הרגולטור.

 

רן בוקשפן מנכ"ל טלרד רן בוקשפן מנכ"ל טלרד

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x