שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

גזית גלוב: ההכנסות משכירות עלו ב-2.9% לחצי מיליארד שקל ברבעון

הרווח הנקי נפל ב-80% בשל שיערוכים; המנייה עלתה בבורסה ב-1.1% לאחר פרסום הדוחות - שווי השוק של החברה עומד על כ-6.43 מיליארד שקל

חזי שטרנליכט 12:2321.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן המסחרי גזית גלוב, בשליטת חיים כצמן, שמנהלת מרכזים מסחרים וקמעונאיים בארץ ובחו"ל, רשמה ברבעון השני ירידה חדה ברווח הנקי שהושפע בעיקר מגידול בשיערוכים שליליים בנכסים וקיטון ברווחים בחברות שבהן מושקעת החברה. עם זאת, ההכנסות של החברה מהשכרת הנכסים נטו (NOI) גדלו, במיוחד לפי חישוב החלק היחסי של גזית גלוב בנכסים.  

 

בעקבות מכירת החזקות החברה במניות ריג'נסי בסוף יולי האחרון, הקטינה ההנהלה את תחזיות ה-FFO שלה ל-2018. מניית החברה עולה בבורסה בכ-1.1% לאחר פרסום הדו"חות ומגלמת לחברה שווי שוק של כ-6.4 מיליארד שקל.

 

הרווח הנקי של גזית גלוב צנח בכ-80% ברבעון והסתכם ב-72 מיליון שקל לעומת 371 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה הגיעה עקב שערוכים שליליים בנדל"ן להשקעה של החברה שגדלו לסכום של 125 מיליון שקל ברבעון, לעומת 6 מיליון שקל בלבד בתקופה המקבילה. בנוסף נרשמה ירידה של כ-66% בחלק של החברה ברווחי החברות השונות שבהן היא משקיעה. אלה שני הגורמים העיקריים ששחקו את הרווח הנקי.

 

מנגד ה-NOI של גזית גלוב (הכנסות מהשכרה נטו) צמח ב-2.9% ברבעון השני והסתכם בכ-504 מיליון שקל, ובניכוי השפעות המטבע ירד ב-3%. אך בדיקת ה-NOI לפי החלק היחסי של גזית גלוב בנכסים שנכללים בדו"חות (בנטרול חלקם של השותפים השונים בהם), מעלה שהוא עמד על 423 מיליון שקל, גידול 7.3% לעומת הרבעון השני אשתקד.

מימין:  דורי סגל, סגן יו"ר גזית גלוב וחיים כצמן היו"ר מימין: דורי סגל, סגן יו"ר גזית גלוב וחיים כצמן היו"ר

 

הרווח המנוטרל של הקבוצה, ה-FFO, שמר על יציבות. ה-FFO הכלכלי - הרווח הנקי של החברה בנטרול הכנסות או הוצאות חד-פעמיות ושינויים פיננסים נוספים, כגון מימוש נכסים - הסתכם בכ-175 מיליון שקל. ה-FFO בניכוי השינוי בשער החליפין ירד ב-5.9% ביחס לתקופה המקבילה.

 

גזית גלוב מימשה לפני כחודש את החזקותיה בחברת ריג'נסי סנטרס שנסחרת בוול סטריט. החברה מכרה את יתרת המניות בכ-1.3 מיליארד שקל. ההחזקה בריג'נסי בוצעה בעקבות עסקת מיזוג בין ריג'נסי לחברת הבת של גזית גלוב – אקוויטי וואן.

 

המכירה הגדילה מצד אחד את נכסי הקבוצה מ-2.7 ל-5.2 מיליארד שקל בתום המחצית הראשונה של 2018. היות וגזית גלוב ירדה בהחזקותיה באקוויטי וואן, היא נאלצה להנמיך את תחזית ה-FFO שלה מצפי קודם נתון שנע בין 702 ל-717 מיליון שקל ל-700-689 מיליון שקל.

 

כמו כן, כתוצאה מהשינויים בשערי החליפין של הדולר האמריקאי, הדולר הקנדי, היורו והריאל הברזילאי, מול השקל, - המטבעות הזרים הרלוונטיים לשווקים המרכזיים שבהם פועלת גזית גלוב - קטן ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון בכ-333 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x