$
שוק ההון

אקזיט לקיבוץ שדה נחמיה: מכר 50% מחוליות לקרן טנא ב-70 מיליון שקל

הקרן תזרים 50 מיליון שקל נוספים לתוך יצרנית מוצרי הצנרת; בין לקוחות חוליות נמצאות רפאל, תנובה, חברת החשמל, בזק וטבע; העסקה נחשפה בכלכליסט בדצמבר האחרון

גולן חזני 12:2414.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרוב לשנה לאחר שהחל המו"מ, רוכשת סוף סוף קרן טנא מחצית (50%) ממניות חברת חוליות מקיבוץ שדה נחמיה. טנא תשלם לקיבוץ כ-70 מיליון שקל ותזרים לתוך החברה כ-50 מיליון שקל נוספים. המו"מ נחשף לראשונה בדצמבר האחרון בכלכליסט.  

 

את המו"מ מטעם חוליות הוביל קיבוץ שדה נחמיה שהחזיק בבעלות על החברה. טנא, המנוהלת ע"י אריאל הלפרין, לטשה עין לעבר חוליות כבר לפני יותר משנה ואת המו"מ ניהלה בסופו של דבר מול אילון בכרך יו"ר קיבוץ שדה נחמיה.

מפעל חוליות בקיבוץ שדה נחמיה מפעל חוליות בקיבוץ שדה נחמיה צילום: משה שטאובר

 

חוליות מייצרת ומשווקת מוצרי צנרת לענף הבנייה והתשתיות. מדובר בחברה ותיקה שהחלה לפעול ב-1947 ונחשבת לחברת הפלסטיק הראשונה של התעשייה הקיבוצית.המפעל הראשי של החברה בקיבוץ שדה נחמיה משתרע על פני 15 אלף מ"ר.

 

מחזור ההכנסות של חוליות, המנוהלת על ידי פול שניידר, עומד על 200 מיליון שקל בשנה. בין הלקוחות שלה נמצאות רפאל, תנובה, חברת החשמל, מוטורולה בזק טבע ואלביט מערכות.

 

בשנים האחרונות חוליות צומחת בקצב דו ספרתי ופונה להגדלת הייצוא - החברה פעילה ב-15 מדינות בשוק האירופי.

בשנת 2014 רכשה חוליות את מפעל ארגו לייצור מערכות אינסטלציה בסלובניה תמורת כ-4 מיליון יורו, ובשנת 2015 הקימה מפעל בגוג'אראט שבהודו, המתמקד בצנרת אקוסטית לגורדי שחקים בערים הגדולות של הודו.

ב- 2018 הקימה החברה הקימה מפעל חדש ליצור פוליאתילן מצולב (צנרת PEX) עבור אספקת מים דירתית. החברה תשווק את מוצריה החדשים אלה לצד צנרת PPR, המשווקת על ידה לאספקת מים מזה 15 שנה.

 

יו"ר הדירקטוריון יהודה בן חיים אמר כי "מטרת העסקה היא לאפשר מחד אקזיט לחברי קיבוץ שדה נחמיה ומאידך לחזק את מערך החברות של חוליות בחו"ל".

 

אילון בכרך, יו"ר קיבוץ שדה נחמיה ומי שהוביל את העסקה מטעם הבעלים אמר: "זהו יום היסטורי עבור הקיבוץ והחברה. ישנם מעט רגשות מעורבים: מצד אחד תם עידן בו החברה שייכת לקיבוץ באופן בלעדי, אך מצד שני יצרנו את התנאים להבטיח את המשך הצמיחה של החברה. אנו מרגישים שהחיבור עם טנא מאוד מתאים לחוליות ומאמינים שחוליות תמשיך להוות את עמוד השדרה הכלכלי של הקהילה שלנו. אין ספק שחוליות תמשיך לצמוח".

 

מנכ"ל חוליות פול שטיינר אמר כי: "הפרופיל של חברת חוליות תואם את פרופיל החברות בהן קרן טנא משקיעה - תעשיה מסורתית בעלת יתרונות טכנולוגיים ופוטנציאל צמיחה רב. כבר מתחילת המגעים עם טנא, לפני כשנה, הרגשנו שיש חיבור טוב ושכניסתם לחברה תיצור ערך מוסף לחברה. עכשיו, לאחר שחגגנו את השלמת העסקה, אנו חוזרים להתמקד בעיקר וביום יום, לייצר את המוצרים הטובים ביותר ולתת שירות מצוין ללקוחותינו."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x