$
שוק ההון

פרסום ראשון

בנק מזרחי מעכב את פרסום הדוחות על רקע החקירה בארה"ב

הדירקטוריון החליט לדחות את הפרסום עד להחלטה על גובה ההפרשה בדו"חות הרבעוניים; זאת בעקבות דרישת משרד המשפטים האמריקאי לקנס של 342 מיליון דולר על פרשת העלמות המס; בבנק סבורים שגובה הקנס מוגזם, והפרישו עד כה כ-50 מיליון דולר

רחלי בינדמן 18:1413.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון מזרחי טפחות החליט הערב (ב') כי דוחות הבנק לרבעון השני של 2018 יפורסמו ב-30 באוגוסט. זאת על מנת לאפשר לגורמים המקצועיים הרלוונטיים להשלים את הדיונים הפנימיים בנושא הטיפול החשבונאי הראוי, בהמשך למכתבו של משרד המשפטים האמריקאי מהשבוע שעבר.

בבנק יידרשו להכריע בשבועות הקרובים מה תהיה גובה ההפרשה בדוחות הכספיים בעקבות דרישת האמריקאים לקנס של 342 מיליון דולר על פרשת העלמות המס. עד כה הפריש הבנק קצת פחות מ-50 מיליון דולר. לפי הערכות הוא יידרש להפרשה של לפחות מחצית מסכום הקנס וזאת למרות שבבנק דחו את דרישת הקנס של האמריקאים וסבורים שגובה הקנס צריך להיות נמוך משמעותית.

 

סניף בנק מזרחי טפחות סניף בנק מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
ההחלטה לדחות את פרסום הדוחות פירושה שבבנק יצטרכו לשכנע את בנק ישראל כמו גם את רואי החשבון המבקרים בסיכויים של הבנק לשכנע את האמריקאים לעדכן כלפי מטה באופן משמעותי את גובה הקנס.

 

גישה שמרנית עלולה לדרוש מלוא גובה ההפרשה בגלל עוצמת רשויות המס בארה"ב דבר שעלול לפגוע בהון העצמי של הבנק וכפועל יוצא בצמיחה העתידית שלו.

דחיית הדוחות מסמלת את עומק ומורכבות הסוגייה והקושי של דירקטוריון הבנק ויועציו לקבל החלטה על גובה ההפרשה שתשליך כמובן על הפעילות העסקית שלו בתקופה הקרובה.

נגד הבנקים פועלים, לאומי ומזרחי מתנהלות בשנים האחרונות חקירות של הרשויות בארה"ב סביב העלמות מס של לקוחות הבנק האמריקאים שלכאורה הבנקים העלימו מהם עין. 

 

לאומי היה הראשון שסגר את הפרשה עם תשלום קנס של מעל מיליארד שקל, אך פועלים - אף שביצע כבר הפרשות של מאות מיליוני דולרים - טרם סגר אותה סופית. בעקבות הפרשה הופעלו על הבנקים לחצים לסגור פעילויות שלהם בחו"ל והם אמנם צמצמו אותן משמעותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x