$
שוק ההון

לפני המכירה - לאומי קארד רשמה עלייה של 6% ברווח הנקי

בדוחות הרבעון השני דיווחה החברה על צניחה של 17% במספר כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים על רקע הקרבות על מועדוני הלקוחות; בסוף יולי נודע כי קרן ההשקעות ורבורג פינקוס רוכשת את לאומי קארד תמורת 2.5 מיליארד שקל

חזי שטרנליכט 13:2909.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שבועיים לאחר שנחשף בכלכליסט כי היא נמכרת לקרן ורבורג פינקוס, חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד פירסמה היום (ה') את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. הכנסות החברה עלו ב-10% ברבעון שחלף והסתכמו ב-326 מיליון שקל, הרווח הנקי עמד על 52 מיליון שקל ועלה בכ-6% ביחס לרבעון המקביל.

במקביל, ועד העובדים מחריף את העיצומים בחברת לאומי קארד. הבוקר לא הגיעו כ-150 עובדי לאומי קארד ובשעה 12 בצהריים שוחררו כ-500 נציגי שירות של כל המוקדים בארגון. "חבל שביום שאנו מתבשרים על תוצאות מעולות של החברה, ממשיכה החברה לייצר תסריט דמיוני בו החברה לא תוכל לעמוד בעלויות ההסכם הקיבוצי", מסרו נציגי הוועד. ועד העובדים קרא למנכ"ל החברה רון פאינרו לשבת איתם למו"מ.

הריבית הממוצעת שגובה לאומי קארד מהלקוחות שלה בגין כרטיסי האשראי עמדה על 6.9% בתום המחצית הראשונה של השנה, והיא שמרה על מיקומה בתור הריבית הנמוכה בין שלושת החברות הפועלות בתחום. בישראכרט עומדת הריבית על 8.2% ובויזה כאל על 10.2% בממוצע.

 

כרטיסי אשראי של לאומי קארד כרטיסי אשראי של לאומי קארד צילום: שאטרסטוק

 

ללאומי קארד 2.05 מיליון כרטיסי אשראי פעילים נכון לתום המחצית הראשונה של השנה. מדובר בירידה של כ-7.2% ביחס לסוף שנת 2017 וירידה של 5.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

עיקר הירידה נובעת מקיטון חד בכרטיסי האשראי החוץ בנקאיים שירדו בכ-20.7% ביחס לסוף 2017 ו-17.1% ביחס למחצית הראשונה בשנה שעברה.

הנפילה החדה בכרטיסי האשראי החוץ בנקאיים הפעילים של לאומי קארד באה על רקע הסיום המתוקשר של הפעילות עם מועדון הלקוחות של שופרסל בשנה החולפת.

לאומי קארד חתמה בתחילת השנה על הפעלת כרטיסים חוץ בנקאיים למועדון הלקוחות של קבוצת פוקס – ויזל (מועדון דרים-קארד) ואף השיקה שני כרטיסים חדשים במתכונת super pay-back, שמיועדים להתחרות בכרטיס של שופרסל דרך החזר של 2.5% על עסקאות ברשתות המזון הגדולות.

 

בסיכומו של הרבעון השני, מספר כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים הפעילים של לאומי קארד הסתכם ב-630 אלף. במספר הכרטיסים הבנקאים הפעילים חל גידול מתון של 0.3% ביחס לסוף 2017 ו-1.3% ביחס לתקופה המקבילה ומספרם הסתכם כ-1.42 מיליון כרטיסי אשראי (בנקאיים פעילים).

 

בסוף יולי נודע כי קרן ההשקעות ורבורג פינקוס רוכשת את לאומי קארד תמורת 2.5 מיליארד שקל. מדובר עסקת מכירה של החזקות בנק לאומי בחברת כרטיסי האשראי שנועדה לממש את מסקנות ועדת שטרום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x